Nestlé kupuje producenta witamin

Rynek Top News grud 12, 2017 at 4:00 pm

zz atrium5Dokładnie 2,3 mld dolarów zapłaci Nestlé za przejęcie firmy Atrium Innovations z Montrealu, produkującej witaminy. Tym samym koncern rozszerzy swoją obecność w kategorii zdrowej żywności.

Nestlé zapowiedziało wykupienie producenta witamin, probiotyków i substytutów diety od grupy inwestorskiej pod przewodnictwem europejskiej firmy Permira Funds.

– Kontynuujemy poszukiwanie możliwości, które mają sens w konkretnym aspekcie -  powiedział Greg Behar, szef Nestle Health Science, działu handlującego już produktami adresowanymi do osób ze specjalnymi zaleceniami medycznymi i stanowi niejako symbol ambicji Nestlé by stać się firmą, zdrową firmą żywieniową, dostosowującą się do upodobań klientów.

aa trium2Atrium w tym roku zarobiło ze sprzedaży 700 mln dolarów, posiada siedem fabryk w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Argentynie.

Jego największą marką są suplementy diety Garden of Life.

To już czwarty zakup Nestlé w ostatnich miesiącach. We wrześniu ogłoszono oferty na produkty wegetariańskie Sweet Earth i kawę Blue Bottle, a w listopadzie kawę Chameleon Cold-Brew.

Zakup Atrium ma zostać sfinalizowany w pierwszym kwartale 2018 roku.

Więcej – TUTAJ.

zz nestle2