Mikołaj – Polski Program dla Dzieci w bibliotece

Polacy w Kanadzie Series Top News grud 13, 2017 at 12:30 pm

20171207_112916Jak co roku przed świętami, polski program dla dzieci “Polish Storytime” odwiedził Święty Mikołaj. 

Spotkanie zaczęło się jak zawsze piosenką na powitanie, zaśpiewaną z dziećmi przez prowadzącą ten program panią Marylą Bulzacką.

Maluchy oczekiwały Mikołaja, lecz nie były pewne, czy tak ważny gość będzie miał czas i czy przybędzie z prezentami. Dzieci bawiły się wesoło, tańcząc i pląsając w kołeczku.

Nagle pojawił się Święty Mikołaj. Zrobił ogromne wrażenie na dzieciakach, niektóre przecież widziały go pierwszy raz w swoim krótkim życiu. Wesoły gość podskakiwał i klaskał w dłonie.

Każdy maluch otrzymał paczuszkę oraz miał okazję do zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem, któremu chcieliśmy bardzo podziękować w imieniu swoim i dzieci za wspólną zabawę.

20171211_143701

Cotygodniowe spotkania polskich dzieci w Mississauga Valley Community Center odbywają się dzięki wolontariuszom, którzy oferują swój czas i umiejętności.

Federacja Polek w Kanadzie, Ogniwo 24, wzięło pod opiekę “Polish Storytime”. Przewodnicząca Dagmara Ulanowska, która wpadła na pomysł by zaopiekować się programem po tym gdy Biblioteka Centralna zlikwidowała go z powodu odejścia na emeryturę prowadzącej te zajęcia.

Pomysłodawczyni dba o każdy szczegół czwartkowych spotkań. O repertuar dba pani Maryla Bulzacka, która od ponad dwudziestu lat bawi polskie dzieci, uczy wierszyków, piosenek, czyta książeczki a przede wszystkim wysławia się idealną polszczyzną. Tegoroczne, ostatnie już spotkanie “Polish Storytime” w starym roku dało wszystkim dużo radości i miłych wspomnień.

Nowy, zimowy cykl spotkań rozpocznie się 11 stycznia 2018 roku. Nasi najmłodsi mogą się rejestrować online (TUTAJ) lub na pierwszych zajęciach, na które zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

20171207_112601

Federacja Polek w Kanadzie, została założona w 1956 roku w celu zrzeszenia kobiet polskiego pochodzenia, dla utrzymania polskości i wniesienia pozytywnych wartości do kanadyjskiego społeczeństwa. Charytatywna działalność organizacji jest oparta na demokratycznych i chrześcijańskich wartościach.

Do Federacji należy wiele kobiet na terenie całej Kanady. Aby zebrać fundusze potrzebne do realizacji naszych zadań organizujemy różne imprezy.  W maju bieżącego roku zorganizowałyśmy “Dzień Dziecka w Ogrodach Konsulatu” przy współudziale Konsulatu Generalnego RP w Toronto.  Część pieniędzy z tej imprezy zostało przekazane na Dom Dziecka w Polsce.

20171211_144032

Federacja Kobiet w Kanadzie, Ogniwo 24, organizuje również co roku akcję Polskie Place Zabaw, czyli spotkania dzieci na świeżym powietrzu podczas ciepłych miesięcy roku (od maja do końca września).

Już niedługo, 3 lutego 2018 roku, odbędzie się impreza “Babski Comber”- impreza dla kobiet. Będzie to dobra zabawa przy muzyce DJ-ki Lovain, skosztujemy smaczną kolację popijając kieliszkiem wina, a występ kabaretu “O Co Chodzi” oraz pokaz tańca flamenco wywoła mnóstwo śmiechu na każdej twarzy.

Bilety można zarezerwować online (http://tinyurl.com/BabskiComber2018), tel. (647) 994-5965, [email protected].

Sylwia Parniak

FEDERACJA POLEK W KANADZIE
OGNIWO 24 – MISSISSAUGA

Facebok: Federacja Polek w Kanadzie Ogniwo 24
Facebok:  Aktywne Polskie Mamy z Mississauga

[email protected]

20171211_koordynatorDagmaraUlanowska

Prowadząca Maryla Bulzacka

20171211_prowadzacaMarylaBulzacka

Koordynator Dagmara Ulanowska

2017-2018 Polski Program Dla Dzieci