Morze znowu wyrzuciło ludzką stopę

Kanada Top News grud 13, 2017 at 4:00 pm

zz szczatki1Wstrząsającego odkrycia dokonał mieszkaniec Kolumbii Brytyjskiej, który wybrał się na plażę na spacer z psem. Pies znalazł tam ludzkie szczątki, a konkretnie stopę w bucie z fragmentem kości strzałkowej i piszczelowej.  To już 13 taki przypadek w BC w ciągu ostatnich 10 lat…

Służby nie mają wątpliwości, że należały do człowieka. Teraz policja próbuje ustalić tożsamość ofiary, której kości znalazł spacerowicz na wybrzeżu Salish Sea.

Funkcjonariusze precyzują, że skoncentrują się na wykryciu przyczyny śmierci na podstawie dostępnych dowodów. Przestudiują również szczegółowo zgłoszenia o zaginięciach osób w Kanadzie.

- W najbliższych tygodniach przeprowadzimy wszystkie niezbędne testy - obiecuje Andy Watson, rzecznik zespołu koronerów w Kolumbii Brytyjskiej.

zz szczatki2

Mieszkańcy są poruszeni informacją o makabrycznym znalezisku. Najbardziej poruszające jest to, że to nie pierwszy, ani nawet drugi taki przypadek w tej prowincji tylko 13 z rzędu w ciągu ostatnich 10 lat.

Spośród poprzednio znajdowanych 12 stóp na plażach, specjaliści zidentyfikowali osiem. Należały do sześciu osób.

Policja twierdzi, że przypadki śmierci w żaden sposób nie są powiązane ze sobą.

Na pytanie, dlaczego morze wyrzuca stopy i dlaczego w takim miejscu tylko bezradnie rozkładają ręce. Wiadomo jednak, że buty mają dodatnią pływalność i utrzymują stopę na powierzchni kiedy reszta ciała zatonie.

Zagadka ludzkich stóp na brzegach Salish Sea doczekała się osobnego hasła w Wikipedii – TUTAJ.

zz szczatki