Śmiertelnie unieszkodliwiony, żył 25 lat

Lokalnie Top News grud 14, 2017 at 6:00 am

aabank

Policjanci ze specjalnego oddziału interwencyjnego zastrzelili bandytę, który przetrzymywał w banku grupę zakładników.

aabank2O napadzie na bank policja została poinformowana w środę, tuż po 1 po południu. Natychmiast na plazę w pobliżu skrzyżowania Major Mackenzie Drive West i Dufferin Street w Vaughan, gdzie znajdował się oddział banku RBC skierowano ekipy policyjne.

Const. Andy Pattenden powiedział, że przybyli na miejsce funkcjonariusze dostrzegli uzbrojonego mężczyznę w środku banku. Natychmiast otoczyli całą plazę i dokonali ewakuacji pracujących tam ludzi i klientów okolicznych sklepów. Ewakuowano też dzieci ze znajdującego się w pobliżu przedszkola.

Na miejscu pojawił się też oddział antyterrorystyczny z pojazdem opancerzonym i helikopterem.

Na miejsce zostali wezwani negocjatorzy, ale rozwój wypadków był szybszy. Policjanci z oddziału antyterrorystycznego zmuszeni byli do „użycia śmiertelnej broni w celu przejęcia kontroli nad podejrzanym” – jak sprawozdawał const. Pattenden.

Zabity na miejscu mężczyzna miał 25 lat.

- Wewnątrz budynku znajdowało się wiele osób, zarówno personelu jak i klientów – mówi Pattenden – Nasi oficerowie naprawdę świetną robotę. Szybko uwolnili tych ludzi, nikt nie doznał żadnych obrażeń.

Większość znajdujących się w banku ludzi była w silnym szoku. Pattenden powiedział, że zapewniono im schronienie i opiekę psychologiczną.

Po zdarzeniu na miejsce przyjechali śledczy ze Special Investigation Unit, którzy badają sprawy, w których z udziałem oficerów policji dochodzi do śmierci, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ataków seksualnych.

Na razie o motywach uzbrojonego mężczyzny niewiele wiadomo.

- Nie mogę nawet stwierdzić, czy to była kradzież. Nie wiemy tego w tym momencie – stwierdził cost. Pattenden – Wiemy tylko, że w banku był uzbrojony w pistolet człowiek, który zniewolił personel i klientów biorąc ich za zakładników.

Należy mieć nadzieję, że wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone przez SIU śledztwo.