Podejrzana śmierć miliardera i jego żony

Lokalnie Series Top News grud 16, 2017 at 6:00 am
Honey i Barry Shermanowie

Honey i Barry Shermanowie

W piątek po południu, w domu położonym w torontońskiej dzielnicy York Mills, znaleziono martwe ciała jednego z najbogatszych Kanadyjczyków i jego żony.

Zmarli to Barry Sherman, prezydent znanej firmy farmaceutycznej Apotex i jego żona Honey Sherman.

aamiliarder2Ekipy ratownicze zareagowały na wezwanie medyczne pod numer alarmowy 911 i w ciągu kilkunastu minut przybyły do domu stojącego przy 50 Old Colony Road, w pobliżu Bayview Avenue i Highway 401. Ratownicy znaleźli w środku domu dwa martwe ciała. Wkrótce policja zidentyfikowała zmarłych, którymi okazali się znany biznesmen i jego żona.

Poza działalnością biznesową Barry Sherman i jego żona byli znanymi filantropami. Magazyn „Canadian Business” w niedawno opublikowanym rankingu najbogatszych Kanadyjczyków sklasyfikował Shermana na 15 miejscu z majątkiem netto 4 miliardy 770 milionów dolarów.

Minister zdrowia Ontario Eric Hoskins opublikował w związku ze śmiercią znanego biznesmena i jego żony specjalną notkę na Twitterze:

„Wspaniali ludzie, szczodrzy filantropi, liderzy w przemyśle farmaceutycznym i w służbie zdrowia” – napisał Hoskins – To bardzo smutny dzień. Barry, druhu, spoczywaj w spokoju”.

Później w wypowiedzi dla mediów minister zdrowia podkreślał zasługi zmarłych dla opieki zdrowotnej w Kanadzie.

- Nie potrafię znaleźć słów, by wyrazić mój głęboki smutek z powodu tragicznej straty moich drogich przyjaciół Barry’ego i Honey Shermanów – powiedział – Ich przedsięwzięcia, których się podejmowali i inwestycje w opiekę zdrowotną pozostawiają spuściznę, dzięki której wszyscy jesteśmy lepsi.

- Tę stratę głęboko przeżyje cała „rodzina Apotex”, która liczy ponad 6000 kanadyjskich pracowników. Nasze myśli i modlitwy są z rodziną, przyjaciółmi i kolegami Barry’ego i Honey. Niech odpoczywają w pokoju – dodał Hoskins.

Firma Apotex jest jednym z największych producentów leków typu „generic” w Ameryce Północnej.

Obecni na miejscu policyjni śledczy powiedzieli, że ofiary zostały uznane za martwe na miejscu zdarzenia.

Na razie nie podano jednak do publicznej wiadomości o jakiego rodzaju to „zdarzenie” i jaka jest przyczyna śmierci miliardera i jego żony.

aamiliarder4Const. David Hopkinson z torontońskiej policji ograniczył się jedynie do podania informacji, że ich śmierć jest obecnie uważana za podejrzaną.

- Okoliczności ich śmierci wydają się podejrzane i w taki sposób traktujemy tę sprawę – powiedział – Nasi technicy i śledczy znajdują się w domu zmarłych i zbierają wszelkie możliwe ślady i dowody – stwierdził Hopkinson – Dopóki nie dowiemy się dokładnie co jest przyczyną ich zgonu, tratujemy te śmierci jako podejrzane. A to muszą ustalić patolog i koroner.

Hopkinson dodał, że śledczy z wydziału zabójstw są na miejscu i pomagają w śledztwie, ale go na razie nie prowadzą. Jednocześnie zwrócił się z prośbą do wszystkich, którzy wiedzieliby cokolwiek o okolicznościach zgonu Shermanów o kontakt z policją.

Żal z powodu śmierci miliardera i jego żony wraz z kondolencjami dla ich najbliższych wyrazili również premier Kanady, Justin Trudeau i burmistrz Toronto, John Tory.