Rodzina zmarłego miliardera i jego żony krytykuje policję

Lokalnie Series Top News grud 17, 2017 at 6:00 am

aamiliarder11

Rodzina miliardera Barryego Shermana i jego żony Honey przerwała milczenie wzywając media do „powstrzymania się od dalszych doniesień” o pogłoskach otaczających śmierć bogatego małżeństwa.

Zwłoki obu znaleziono w ich domu położonym w pobliżu Bayview Avenue i autostrady 401 w piątek przed południem. Pisaliśmy o tym wczoraj w Bejsmencie.

W wypowiedziach dla mediów policjanci mówili, że traktują śmierć miliardera i jego żony jako „podejrzane”, choć śledztwa nie prowadzą detektywi z wydziału zabójstw, którzy swoją aktywność ograniczają do „przyglądania się” sprawie.

Z późniejszych przecieków wynikało, że ciała ich były powieszone. Pojawiły się spekulacje, że mógł to być rodzaj „rozszerzonego samobójstwa”- sytuacji, gdy jedno z małżonków zdecydowało się pożegnać z życiem, a drugie poszło w ślad za partnerem.

Rodzina Shermana wydała specjalne oświadczenie krytykujące media i torontońską policję za sugestie „nieczystej gry” w obliczu śmierci Barry’ego i Honey.

Barry i Honey Sherman

Barry i Honey Sherman

„Nasi rodzice podzielali entuzjazm dla życia i zaangażowania na rzecz swojej rodziny i społeczności całkowicie niezgodnej z plotkami podanymi w mediach co do okoliczności związanych z ich śmiercią” – napisała rodzina zmarłych w oświadczeniu wydanym przez firmę Apotex, której prezesem był Barry Sherman – „Jesteśmy zaszokowani i uważamy za nieodpowiedzialny fakt, że źródła policyjne poinformowały media o teorii, której ani rodzina, ani przyjaciele zmarłych, ani koledzy nie uważają za prawdziwe. Wzywamy Toronto Police Service do przeprowadzenia dokładnego, intensywnego i obiektywnego dochodzenia w sprawach karnych i nakłaniamy media do powstrzymania się od dalszego ogłaszania przyczyn tej tragicznej śmierci do czasu zakończenia śledztwa”.