Najcieplejszy prezent świąteczny

Lokalnie Series Top News grud 20, 2017 at 10:00 am

aadzieci

Uczniowie pierwszych klas Corvette Junior Public School podarowali mieszkańcom schroniska dla bezdomnych ponad 100 zroibonych z włóczki na drutach szalików.

- To było niesamowite, ponieważ pomysł wyszedł od sześciolatków – mów Sanjaya Ojjo, jedna z nauczycielek w szkole – myśl o ciepłych szalikach powstala po rozmowie na temat równości między ludźmi i potrzeba niesienia pomocy słabszym. Wiedziałam w tym momencie, że muszą zrobić wszystko, by mogli ten pomysł zrealizować.

Uczniowie wraz z rodzicami spędzili kilka miesięcy na wyplataniu z wełny za pomocą drutów lub szydełka szalików lub ocieplaczy na szyję jako podarunku dla mieszkańców sąsiadującego ze szkołą schroniska.

Matka 6-letniego Joshua McDermotta opowiada, że była dumna ze swojego syna, gdy ten cierpliwie i uparcie przez kilka miesięcy uczył się jak robić na drutach, po czym sam wykonał dwa szaliki.

- Trzeba było zobaczyć te piękne dzieci niosące przez siebie zrobione prezenty i wzruszenie ludzi, dla których te prezenty były przeznaczone – mówi Sama Rawitt, matka jednego z uczniów.

Rewitt przyznaje, że sama spędziła jakiś czas w schronisku dla bezdomnych, gdy jej syn miał 11 miesięcy. Potem poukładała sobie życie, a teraz mogła wraz ze swoim dzieckiem zrobić coś dla ludzi w trudnej sytuacji bytowej.