Fałszywe setki pojawiły się w Ontario

Nowości Top News grud 21, 2017 at 12:30 pm
Przy pocieraniu palcami z fałszywych banknotów ściera się farba. Handlowcy nie powinni ich przyjmować

Przy pocieraniu palcami z fałszywych banknotów ściera się farba. Handlowcy nie powinni ich przyjmować

Policja odnotowała w ostatnich kilku dniach około 50 zgłoszeń o fałszywych banknotach 100-dolarowych krążących w Peel. W regionie Durham było 17 takich meldunków.

Policja w rejonie Wielkiego Toronto ostrzega sprzedawców detalicznych, że powinni zwracać szczególną uwagę na podejrzanie wyglądające setki.

- Po prostu bądźcie czujni - mówi Const. Bancroft Wright, rzecznik prasowy Peel Regional Police - Sprawdzajcie numery seryjne.

Banknoty dotąd zatrzymane zostały wykonane z papieru polimerowego i noszą ten sam numer seryjny: FKW4346846. Podrobiona waluta pojawiła się już w sklepach Brampton i Mississaugi, a także w Pickering, Ajax, Whitby, Oshawa, Clarington i Scugog. W większości zgłoszonych przypadków handlowcy zaakceptowali fałszywe pieniądze i dopiero później wezwali policję.

- Gdy będziecie pocierać palcami te banknoty, farba będzie odpryskiwać, pozostawiając tylko przezroczysty plastik pod spodem – mówi Const. George Tudos, rzecznik regionalnej policji w Durham.

Fałszywe banknoty upłynniano w sklepach spożywczych, kawiarniach, w tym Tim Hortons, McDonald’s i Country Style, a także w kinach i sklepach z zabawkami, w tym Toys “R” Us.

Według RCMP, która zbiera i analizuje dane statystyczne na temat fałszywych walut, w Kanadzie w 2016 r. banki wykryły aż 17 504 podrobionych banknotów, podczas gdy tylko 3 362 zostały przejęte bezpośrednio od fałszerzy.

W 2016 roku 35% fałszywych banknotów stanowiły 100-dolarówki. Kolejne 36% to 20-dolarówki.

zz bill2