Gorączka świątecznej podróży

Lokalnie Top News grud 21, 2017 at 9:55 am

aalotnisko2

Lotnisko Pearsona w Toronto odprawi dzisiaj rekordową liczbę pasażerów.

Kanadyjczycy wybierający się w czasie Świąt na wakacje powinni przygotować się psychicznie na tłum na lotnisku, pewne opóźnienia w odlotach. W tych dniach bowiem porty lotnicze w największych miastach Kanady mają obsłużyć rekordową liczbę podróżujących.

- Tylko rywalizujące ze sobą linie lotnicze WestJet Airlines i Air Canada, przewiozą 7,9 i 9,7 procent więcej pasażerów przez pierwsze dziewięć miesięcy roku. Sezon świąteczny 2017 powinien pobić wszelkie rekordy podróży – mówi analityk lotniczy, Robert Kokonis z AirTrav Inc. – To dobrze wróży na resztę roku i na przyszły rok, zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia i zimy roku 2018.

Międzynarodowy Port Lotniczy Pearsona w Toronto spodziewa się, że pomiędzy 17 grudnia a 7 stycznia aż 2,7 miliona pasażerów, których trzeba będzie obsłużyć. W porównaniu z okresem sprzed roku liczba osób korzystających z torontońskiego lotniska wzrośnie aż o 800 tysięcy!

Dzisiaj, w czwartek dyrekcja spodziewa się największego ruchu. Na lotnisku wyląduje lub z lotniska wystartuje (albo jedno i drugie w przypadku pasażerów przesiadających się z samolotu do samolotu) w sumie 140 tysięcy osób.