Małżeństwo rozdzielone po 73 latach tuż przed świętami

Kanada Top News grud 21, 2017 at 4:00 pm

zz phillipsTo nie pierwsza taka historia w Kanadzie dotycząca seniorów. 91-letni Herbert Goodine z Nowego Brunszwiku po raz pierwszy od 73 lat musi rozstać się ze swoją małżonką, 89-letnią Audrey Goodine…

Powód? Dom seniora Victoria Villa Special Care Home, w którym mieszka małżeństwo w związku z pogorszeniem się stanu zdrowia 91-latka nie jest dłużej w stanie się nim zajmować – Herbert ma trafić do domu opieki w Perth Andover.

Co gorsza 91-latek ma zostać przeniesiony do domu opieki w najbliższy weekend, co sprawia, że para spędzi święta oddzielnie. Historia kanadyjskich seniorów wywołała oburzenie w Kanadzie.

“Kiedy rozmawiałam z rodzicami wczoraj, słyszałam, że mama szlocha” – napisała na Facebooku.

 córka małżeństwa, Dianne Phillips. “Mama powiedziała mi: ‘święta już się dla nas skończyły, to najgorsze święta w naszym życiu. Dlaczego nie mogli poczekać z przenosinami?’”.

Wpis Phillips udostępniono 15 tys. razy.

Córka małżeństwa twierdzi, że odebrała 15 grudnia telefon od urzędnika departamentu zajmującego się opieką nad seniorami, który powiedział jej, że stan zdrowia jej ojca się pogorszył i mężczyzna musi być przeniesiony do innego zakładu opieki.

Phillips nie chciała podejmować decyzji natychmiast, ale urzędnicy departamentu – jak twierdzi kobieta – “zmusili jej rodziców do tego, by sami podjęli decyzję”. Prośbę Phillips, by jej ojca przenieść po świętach, odrzucono.

Tymczasem przedstawiciel domu opieki wyjaśnia, że wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa, a gdyby zakłady opieki zachowały się inaczej – wbrew rządowym regulacjom opisującym procedury w takich przypadkach – mogłyby stracić licencję.

zz phillips2