Przygoda zagubionego jelonka na autostradzie 401

Lokalnie Series Top News grud 23, 2017 at 6:00 am

aajelen

Mały jelonek próbował przejść przez autostradę 401. Dzięki przytomności umysłu kierowców i pomocy policji udało się uniknąć wypadku i uratować zwierzaka.

aajelen4Sierżant Kerry Schmidt, rzecznik prasowy OPP powiedział, że funkcjonariusze prowincyjnej policji otrzymali informacje o jeleniu biegającym wzdłuż autostrady. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu zobaczyli zwierzę na ruchliwej drodze utykające na jedną nogę. Jeleń wyraźnie był przestraszony sytuacją, w której się znalazł.

- Nie wiedział jak zejść z autostrady na której się znalazł – opowiada Schmidt – Z pomocą kilku kierowców udało na się go złapać w pułapkę i wciągnąć do policyjnego radiowozu.

Zwierzę zostało umieszczone w radiowozie na tylnym siedzeniu. Na głowę założono mu czarną tkaninę, aby się nieco uspokoił.

Policjanci zawieźli jelonka do Toronto Wildlife Centre, gdzie go przebadano i założono kilka szwów na rozciętą skórę na nodze.

Po założonym opatrunku jeleń było gotowy do powrotu do lasu, do swojego naturalnego środowiska. Z powrotem znalazł się więc na tylnej kanapie policyjnego radiowozu, by jako pasażer pojechać do lasu, gdzie został przez policjantów wypuszczony na wolność.

aajelen2- Wszystko skończyło się szczęśliwie – mówi z ulgą sierżant Schmidt i dodaje: – Nieczęsto spotyka się jelenie na autostradach, ale od czasu do czasu jednak tam się pojawiają. Sytuacja na autostradzie 401 dzięki szczęśliwemu zakończeniu wydaje się niegroźna, ale w rzeczywistości i jeleniowi i kierowcom groziło spore niebezpieczeństwo. Gdyby tak się stało, że jeleń zostałby uderzony przez jadący samochód, najprawdopodobniej nie przeżyłby ciosu rozpędzonego pojazdu. Ale spotkanie z jeleniem mogło równie tragicznie skończyć się dla kierowcy i innych użytkowników drogi. Była fatalna pogoda, padał śnieg, było bardzo ślisko. Nigdy nie wiadomo, co mogłoby się stać, gdyby kierowca stracił kontrolę nad pojazdem w chwili, gdy zobaczył przed maską samochodu jelenia.