Boże Narodzenie jak w bajce

Lokalnie Top News grud 24, 2017 at 10:00 am

aasnieg

Synoptycy z agencji meteorologicznej Environment Canada mówią, że Toronto w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą wyglądać jak zimowa „kraina czarow”.

A to za sprawą opadów śniegu, jakie nastąpią w ciągu najbliższych kilku świątecznych dni. W sumie w całym południowym Ontario poczynając od niedzielnego popołudnia spadnie około 10 centymetrów śniegu. Na niektórych obszarach opady mogą być bardziej intensywne i tam pokrywa śniegu przekroczy 15 centymentrów.

aasieg2Zachwyt nad urodą śniegu w Boże Narodzenie nie przesłania synoptykom trzeźwego myślenia o warunkach drogowych. Zapowiadają, że warunki podróżowania będą trudne. Drogi będą śliskie, a widoczność ograniczona. Dlatego uczulają osoby, które wybiorą się w podróż by odwiedzić rodzinę, aby podczas jazdy zachowali szczególną ostrożność.

Podobne ostrzeżenie wystosowały kierownictwa obydwu torontońskich lotnisk – Billly Bishop i Pearson International. Apelują do pasażerów, aby przed wyjazdem na lotnisko sprawdzili status lotu w Internecie, ponieważ warunki atmosferyczne mogą spowodować wiele opóźnień, a nawet odwołań niektórych lotów.

- Nasz Centralny Ośrodek Odladzania jest obecnie w pełni obsadzony, a ludzie ciężko pracują, aby zapewnić funkcjonowanie lotniska bez zakłóceń – powiedziała w sobotę Natalie Moncur, rzeczniczka władz powietrznych Toronto, które nadzorują oba lotniska.

Wraz z nadejściem opadów śniegu obniży się też temperatura powietrza. Według Environmental Canada w weekend temperatury będą utrzymywały się w granicach -3 lub -4°C. Od poniedziałku spodziewane jest ochłodzenie. Przed Nowym Rokiem w ciągu dnia będzie około -9° C.

aasnieg4