Fatalny karambol na szosie pod Barrie

Lokalnie Top News grud 26, 2017 at 12:30 pm
Jak na panujące na drogach warunki, to wypadków było stosunkowo niewiele.

Jak na panujące na drogach warunki, to wypadków było stosunkowo niewiele.

W wyniku zderzenia pięciu samochodów na szosie w pobliżu Barrie zginęła jedna osoba, a dwie są w stanie krytycznym.

Ekipy ratownicze zostały wezwane na miejsce katastrofy w Springwater Township na północny zachód od Barrie w poniedziałek po południu. Przybyli na miejsce zobaczyli szczątki samochodu rozrzucone po całej drodze i pozostałe pojazdy rozjechane po poboczach zakopane w śniegu.

aakolizjaSanitariusze pogotowia ratunkowego stwierdzili zgon jednej osoby na miejscu kolizji, dwaj ciężko ranni kierowcy zostali odtransportowani do szpitala.

Policjnci OPP zamknęłi odcinek drogi County Road 53 na czas prowadzonego dochodzenia przyczyn wypadku.

Sierżant Peter Leon, oficer OPP ds. kontaktów z mediami powiedział, że wiele wskazuje na to, że podstawowym czynnikiem, który przyczynił się do powstania kolizji była śnieżyca, jaka się rozszalała w poniedziałek po południu i niedostosowany do warunków sposób prowadzenia samochodu przez jednego z użytkowników drogi.

Obfite opady śniegu spowodowały, że wypadków na drogach było znacznie więcej.

- Większość z nich miała miejsce na otwartych przestrzeniach, w miejscach, które sąsiadują z polami uprawnymi, gdzie wiał bardzo silny wiatr, który nawiewał śnieg na drogi. Do wypadku doszło między innymi w pobliżu popularnego kurortu Snow Valley. Na szczęście obyło się bez ciężkich ofiar – powiedział rzecznik OPP.

Pocieszeniem może być to, że większość kierowców zachowała ostrożność, zdjęła nogę z gazu.

- Jak na natężenie ruchu w tym okresie w Dniu Bożego Narodzenia, kiedy ludzie składają sobie wizyty, to ilość kolizji była umiarkowana – stwierdził sierżant Peter Leon.

Rzecznik OPP zachęcał kierowców do dalszej ostrożnej jazdy.

- Prosimy o kierowanie pojazdem zgodnie z warunkami, które panują na drodze. Jeśli widzisz śnieg, prosimy o zwolnienie – powiedział sierżant Leon.