Zakaz działalności pro life wokół ośrodków aborcyjnych

Kanada Top News grud 26, 2017 at 4:00 pm

Od 1 lutego w prowincji Ontario obowiązywać będą strefy buforowe wokół miejsc, w których dokonuje się aborcji. Przestępstwem będzie więc każda działalność pro life w promieniu 150 metrów od takiej placówki.

Zakazane będzie m.in. prowadzenie jakichkolwiek protestów antyaborcyjnych, a nawet doradzanie matkom, by zrezygnowały z aborcji. Wszystko to pod groźbą kary do pół roku więzienia oraz 5000 dolarów grzywny, przy czym osoba oskarżona o podobne “przestępstwo” po raz drugi lub kolejny zagrożona będzie karą w podwójnej wysokości.

Wedle ustawy “o bezpiecznym dostępie do aborcji” (Bill 163), w podobny sposób chronione mają być także domy prywatne aborterów.

Dotąd sądy w Ontario skazywały obrońców życia wchodzących do ośrodków aborcyjnych (np. Mary Wagner), zakazując im jednocześnie zbliżania się do placówek aborcyjnych. Od 1 lutego zakaz działalności pro life będzie dotyczył wszystkich, bez imiennego zakazu sądowego.

Kanadyjscy obrońcy życia zapowiedzieli już na łamach lifesitenews.com, że nowe prawo nie powstrzyma ich od niesienia pomocy kobietom, które są w ciąży i w kłopocie.

Poniżej nagranie z zatrzymania Lindy Gibbons w 2011 r. przed ośrodkiem aborcyjnym w Toronto. Trzyma ona plakat z napisem: “Mamo, dlaczego? Mam do dania tyle miłości”.

Screen Shot 2017-12-25 at 14.55.50