Zima dociska coraz mocniej

Lokalnie Top News grud 27, 2017 at 10:00 am

aazimno3

Rządowa agencja meteorologiczna Environment Canada ostrzega. Czeka nas bardzo mroźny tydzień. Temperatura powietrza może spaść do -20°C, a odczuwalna w wietrze -30 stopni.

Mróz dał już do wiwatu wszystkim tym, którzy ustawili się przed sklepami wcześnie rano w Boxing Day licząc na ekstra-obniżki na upragnione przedmioty. Wczoraj na lotnisku Pearsona termometry odnotowały z wiatrem temperaturę -22 stopni. Niestety w najbliższych dniach nie będzie lepiej.

Haizhen Sun, meteorolog z Environment Canada zauważa, że w całej prowincji zatrzymała się pochodząca z Arktyki masa mroźnego powietrza. Pocieszeniem może być to, że już niewiele śniegu zostało do opadnięcia, tak więc po uprzątnięciu ulic z tego co już spadło ulice powinny być czyste i suche.

A służby miejskie Toronto meldują, że odśnieżanie miasta w większej części zostało już zakończone. Nabrała natomiast rozpędu akcja niesienia pomocy ludziom narażonym przez ekstremalnie niskie temperatury.

Przede wszystkim miejscy lekarze opublikowali wskazówki dotyczące sposobu ubierania się. Radzą, by ubierać się „na cebulkę”, to znaczy wielowarstwowo. Należy unikać odsłaniania gołej skóry, a jeżeli już musimy, to te odsłonięte części ciała jak na przykład twarz powinniśmy posmarować kremami ochronnymi.

Od siebie dodamy, że nie możemy też pozwolić na ochłodzenie rozgrzanych Świętami, otwartych na innych ludzi, naszych serc.