Florida Cup czyli z Kanady na Florydę na mecze Legii Warszawa

Polacy w Kanadzie Series Top News grud 28, 2017 at 12:30 pm

zz florida

Legia Warszawa odwiedzi w styczniu słoneczną Florydę, gdzie odbędzie się pierwsze zimowe zgrupowanie piłkarskiego Mistrza Polski.

Legia jako jedna z trzech europejskich drużyn, została zaproszony do udziału w turnieju Florida Cup 2018, gdzie zagra obok PSV Eindhoven, Glasgow Rangers i czołowych zespołów z Ameryki Południowej. W sumie zespoły z 7 krajów. To idealna okazja na spotkanie z polskimi fanami futbolu w USA i Kanadzie!

- Udział we Florida Cup 2018 będzie dla nas doskonałym uzupełnieniem pierwszego zimowego zgrupowania. Połączenie świetnej infrastruktury i idealnego klimatu, z meczami na bardzo wysokim poziomie sportowym, stwarzają doskonałe warunki do budowy formy przed wiosennymi rozgrywkami. Jestem przekonany, że zbierzemy podczas tego zgrupowania bardzo wiele cennych doświadczeń, które zaprocentują w drugiej połowie sezonu – powiedział trener legionistów Romeo Jozak.

W tym roku turniej rozgrywany będzie od 10 do 20 stycznia i weźmie w nim udział 8 zespołów, z czego trzy z Europy: Legia Warszawa, PSV Eindhoven i Glasgow Rangers.

W ramach turnieju Legia rozegra dwa mecze, a jej rywalami będą Atletico National z Kolumbii, triumfator Copa Libertadores w 2016 r., najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Ameryce Południowej oraz obecny półfinalista rozgrywek, mistrz Ekwadoru – Barcelona Sporting Club.

Oprócz wyżej wymienionych drużyn, w turnieju wezmą udział brazylijskie Atletico Mineiro, Fluminense F.C. i Corinthians Paulista.

Podczas każdego dnia meczowego, Legia zorganizuje na stadionie dla wszystkich swoich fanów mieszkających na kontynencie wiele atrakcji, które urozmaicą oczekiwanie na mecz. We wspólnym gronie legijnej społeczności będzie można porozmawiać o futbolu, emocjach związanych z meczem i nawiązać nowe, piłkarskie przyjaźnie.

zz legia1

- Jesteśmy zadowoleni, że nasza międzynarodowa aktywność oraz marka Legii Warszawa zaowocowały zaproszeniem na ten prestiżowy turniej. Floryda to idealne miejsce na zimowe zgrupowania dla drużyn piłkarskich, co potwierdziło już swoją obecnością w ostatnich latach wiele czołowych europejskich klubów. Dla Legii to nie tylko okazja do treningu w doskonałych warunkach oraz konfrontacji z wymagającymi rywalami, ale co równie ważne szansa na zaprezentowanie się publiczności w Stanach Zjednoczonych. Wiemy, że mamy tam swoich kibiców i fan kluby, przede wszystkim wśród bardzo licznej polskiej społeczności mieszkającej w Ameryce. Udział we Florida Cup będzie świetną okazją do bezpośredniego spotkania się z nimi – powiedział pełnomocnik zarządu Legii Warszawa Tomasz Zahorski.

Podczas zimowego zgrupowania zostaną także zorganizowane dwa oficjalne spotkania piłkarzy z Polonią. Na 12 stycznia zostało zaplanowane spotkanie z Legią w Fort Lauderdale, a na 19 stycznia w Clearwater.

To idealna okazja na rozmowę czy pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami warszawskiego klubu i reprezentacji Polski. W Strefie Kibica będzie można wejść w posiadanie klubowych pamiątek.

zz legia2Podczas Florida Cup każdy zespół rozgrywa po dwa mecze. Zwycięzcą zostaje ta drużyna, która uzbiera w nich najwięcej punktów. Za zwycięstwo przyznawane są 3, za remis 1, a dodatkowy punkt otrzymuje zespół, który zwycięży w rzutach karnych. Po turnieju zostanie utworzona tabela ligowa.

Więcej informacji o samym turnieju Florida Cup 2018 można uzyskać na stronie www.floridacup.com. Informacje na temat spotkań z Polonią znajdują się na stronie www.gramx.com oraz legia.com/floridacup. Organizatorzy ze strony polskiej zapewniają zakwaterowanie w wysokiej klasy hotelach, a także wiele atrakcji, z meczem NBA na żywo włącznie.

Bilety (i pakiety VIP) przez stronę: FloridaCup.Legia.com

MECZE LEGII WARSZAWA PODCZAS FLORIDA CUP 2018:

Barcelona SC – Legia Warszawa - 13 stycznia, godz. 15:00, Fort Lauderdale, Central Broward Stadium

Legia Warszawa – Atletico Nacional – 20 stycznia, 18:00, Saint Petersburg, Al Land Stadium.