Nowy Rok w progi

Gdzie na weekend Series grud 28, 2017 at 3:37 pm

2017-12-31-nye.jpg-resize-_opacity_100-frame_bg_color_FFF-gravity_center-q_70-preserve_ratio_true-w_2048_Najbliższy weekend kręcił się będzie wokół podsumowań, noworocznych obietnic i postanowień, szykowania kreacji i wielkiego odliczania. Z niedzieli na poniedziałek żegnamy stary, a witamy nowy, świeży rok. Jeśli nie macie jeszcze planów – w Toronto sporo się dzieje.

W mieście tak różnorodnym kulturowo, jak Toronto, oficjalne rozpoczęcie Nowego Roku świętować można na setki różnych sposobów: pod gołym niebem (doroczny, darmowy spęd na Nathan Phillips Square zaczyna się o 8pm, w tym roku będzie huczniej niż zwykle, ze względu na kończący się rok 150-lecia Kanady), w klubach tanecznych, w restauracjach, pubach, na koncertach, ale także mniej sztampowo. Jak i gdzie się bawić?

Rybka lubi pływać
Po raz pierwszy w krótkiej historii swojego istnienia na imprezę noworoczną zaprasza torontońskie akwarium Ripley’s, gdzie odliczanie sekund do północy odbędzie się w towarzystwie rekinów, ośmiornic i ryb-młotów. Hors d’oeuvres serwuje Daniel et Daniel (znana w mieście firma eventowa i cateringowa z 35-letnią tradycją), o oprawę muzyczną dba DJ Shamz, a świetnie zaopatrzone bary ulokowane są w korytarzach i galeriach akwarium. Impreza dla osób 19+, bilety wstępu $90 za osobę (plus HST), w cenę wliczono: wstęp do akwarium, token na jednego drinka, hors d’oeuvres, szatnię oraz pamiątkowe zdjęcie w Ripley’s Photo Port. Posiadacze rocznego karnetu otrzymują 10% zniżki. Nie obowiązuje dress code, aczkolwiek sugerowana zasada to „dress to impress”, czyli raczej ładnie, modnie i na bogato. Start o 9pm, impreza potrwa do 2am. Ripley’s Aquarium of Canada, 288 Bremner Boulevard, bilety w sprzedaży internetowej: https://www.ripleyaquariums.com/canada/groups-events/new-years-eve/

eb300f40-ce54-472b-bee0-22313e1fcff3.jpg-resize-_opacity_100-frame_bg_color_FFF-gravity_center-q_70-preserve_ratio_true-w_2048_

Noc w muzeum
Nie lada gratka dla miłośników mody i stylu. Royal Ontario Museum organizuje oszałamiający noworoczny bal , inspirowany wystawą poświęconą twórczości Christiana Diora oraz modzie haute couture lat 50’. Impreza w ROMie odbędzie się po raz drugi, zagrają popularne zespoły (Running Violet, St. Royals) i DJe (DJ Skratch Bastid, DJ Matthew Romeo), w cenę biletu wliczono hors d’oeuvre, toast o północy oraz wstęp na wspomnianą wystawę. Dodatkową atrakcją będzie noworoczna, trzydaniowa kolacja gourmet (serwowana o 7pm z darmowym powitalnym koktajlem i bogatą kartą win) w stylowej restauracji muzealnej c5 Lounge. Bar otwarty przez cały czas trwania imprezy (tylko gotówka), budka fotograficzna w stylu Christiana Diora, bezpłatna szatnia. Impreza dla osób 19+, bilety wyłącznie w przedsprzedaży na www.rom.on.ca (ograniczona ilość miejsc), w cenach: $90 (impreza), $250 (impreza oraz kolacja VIP), dla osób posiadających członkostwo 10% zniżki. Impreza od 9pm do 2am, wystawa czynna od 9pm do 12am, bar serwuje do 1:15am. ROM, 100 Queen’s Park, Toronto.

Z rozmachem
Jak kochać to księcia, jak kraść to miliony, a jak szaleć, to szaleć w wielkim stylu. Fairmont Royal York Hotel wydaje jeden z największych i najbardziej eleganckich bali noworocznych w Toronto. Spodziewanych jest ponad 3 tysięcy gości, którzy bawić się będą w przestronnych, pięknych wnętrzach historycznego hotelu – w Concert Hall, sali balowej oraz Canadian Room, wśród kryształowych żyrandoli, wysoko sklepionych sufitów i łukowo wygiętych okien. Całość poprowadzi Fizza Jasmine, oprawę muzyczną gwarantują: Planet Otnorot, ISC Natio,n DJ Delirious, DJ Fizza, ale także muzycy takiej klasy jak grający na skrzypcach elektrycznych Vlad Morffis czy perkusista Ruben Auglar. Rozrywka na żywo podczas kolacji – ogniste wiolonczelistki z Me and Her Cello oraz burleska w stylu Las Vegas. Do wyboru dwie opcje – impreza taneczna (bilety od $50) lub tańce z kolacją (bilety od $100, kolacja: trzy dania & lampka wina). Drzwi otwierają się o 6:30pm, kolacja punktualnie o 7pm. Tańce od 9pm. Kreacje pół-formalne lub eleganckie. Pokoje od $329 za noc. Fairmont Royal York Hotel 100 Front Street, Toronto, informacje, szczegółowe menu i bilety na http://www.majesticnye.com/

Domówka w browarze
Nie ma jak domówka, ta jednak jest niezwykła, bo odbywa się w browarze Steam Whistle, u stóp CN Tower, w samym sercu miasta. Browar, przekształcony w tematyczne pokoje, rozbrzmiewać będzie muzyką i śmiechem od 9pm do 3:30am. W salonie (living room) popisywać się będą DJe: Jayemkayem, Freeza Chin i That’s Mr Lee, tu więc odbywać się będą tańce. Na dużym ekranie klasyki świata gier video, a o północy słynne, nowojorskie „spuszczanie kuli” (ball drop). Piwnica rozbrzmiewać będzie rytmami karaoke, w kuchni (bo najbardziej epickie imprezy zawsze odbywają się w kuchni) będzie można podjeść (pizza pockets & beef patties), a w sypialni czekać będą wygodne kanapy oraz możliwość grania własnej muzyki (dostępne kable aux). Na pewno nie zabraknie piwa. Wstęp na domówkę w Steam Whistle $60 od osoby, w cenę wliczona szatnia, napoje bezalkoholowe oraz pamiątkowe zdjęcie. Zniżki dla grup. Bilety na https://www.showpass.com/steam-whistle-nye-roundhouseparty/, Steam Whistle Brewing, 255 Bremner Blvd, Toronto

Między ciszą a ciszą
Może i dziwny pomysł… bardzo, jak na noworoczne szaleństwa spokojny, czyli Cicha Dyskoteka na dachu. Do wyboru trzy kanały muzyczne: zielony grający hity lat 80’ 90’ oraz 2K (czyli czasów po roku 2000 ), czerwony z Top 40 Dance Hits oraz niebieski z rytmami hip-hop i R&B. Czyli wygląda to tak: od 10 pm do 3am każdy zakłada bezprzewodowe, wypożyczone od organizatorów, słuchawki i buja się w wybranych przez siebie rytmach. Każdy zestaw słuchawkowy świeci w kolorze kanału muzycznego, do którego tańcujemy, łatwo więc odnaleźć ludzi, którzy wybrali te same rytmy i bujać się razem. Ilość biletów limitowana, a że introwertyków nie brakuje, rozchodzą się błyskawicznie. Co ciekawe, wydarzenie reklamowane jest jako… wyjątkowo towarzyskie. Wystarczy ściszyć muzykę lub zdjąć słuchawki i można spokojnie porozmawiać z nowo poznaną dziewczyną, niekoniecznie przekrzykując dudniącą muzykę (co jest stałym elementem 99,9% klubowych imprez). Impreza dla osób 19+, bilety dostępne on-line (https://www.facebook.com/events/292228111272306), przy wejściu płatność tylko gotówką. Hemingway’s Restaurant, 142 Cumberland Street, Toronto.

To oczywiście tylko kilka propozycji, bo można się przecież wybrać na piżamową imprezę dla dorosłych do East of Brunswick przy 720 Spadina Ave Unit 111 (nie ma biletów wstępu), ukryć się za tajemniczą maską i poudawać kogoś innego w browarze Rorschach Brewing przy 1001 Eastern Avenue, przetańczyć całą noc w rytmach salsy w Lula Lounge przy 1585 Dundas Street W albo pobawić się w musicalowym stylu Oscarowego hitu LaLa Land w The Pint Public House przy 277 Front Street West.

Można też zawinąć się w koc, zrobić sobie dobrej herbaty i zatonąć w lekturze… co osobiście polecam, jako że serdecznie nie znoszę noworocznych imprez.;-)

new years eve 2018