Wyszedł z domu i zaginął…

Lokalnie Series Top News grud 28, 2017 at 6:00 am
Umberto Ascenzi

Umberto Ascenzi

Staruszek, który we wtorek wyszedł ze swojego domu w North York i zaginął, został odnaleziony w okolicach Highway 7 i Bathurst Street, prawie 11 kilometrów od miejsca, w którym był widziany po raz ostatni.

Siedzącego na przystanku autobusowym cierpiącego na demencję 84-letniego Umberto Ascenziego dostrzegł kierowca autobusu. Zgłosił jego obecność pod numer 911.

Sierżant Steve Tedford z torontońskiej policji mówi, że Ascenzi był przemarznięty i trząsł się z zimna. Wydawało się, że ma odmrożone ręce. Sanitariusze pogotowia ratunkowego zabrali go do szpitala na badania. Wszystko wskazuje, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według Environment Canada w czasie, gdy zgłoszono zaginięcie mężczyzny było -18 stopni mrozu. Policja szukała go przez całą noc, ale nie była w stanie zlokalizować gdzie przebywa. Na szczęście rano odnalazł go spostrzegawczy kierowca.

Sierżant Tedford zwrócił się z apelem do rodzin, których bliscy mają demencję lub ciepią na inne schorzenia neurologiczne, by podjęli środki ostrożności, aby osoby te nie opuszczały samotnie swoich domów w zimne dni. Podobnie jak małe dzieci osoby te są szczególnie zagrożone w chwili, gdy znajdą się w obcym dla nich środowisku. Pomocne w tym mogą być tak proste urządzenia jak zwykłe dzwonki na drzwiach, które dają sygnał, gdy ktoś otworzy drzwi i będzie chciał wyjść z domu.