Pasażerka zapobiegła wypadkowi na autostradzie 401

Lokalnie Top News grud 29, 2017 at 6:00 am

aabus

Pasażerka autobusu dalekobieżnego wykazała się niezłym refleksem i zimną krwią ratując 47 pasażerów przed kraksą na autostradzie 401.

Wszystko działo się niespodziewanie i bardzo szybko. Autobus firmy Ontario Northland jadący z Sudbury do Toronto jechał po autostradzie 401 w kierunku centrum Toronto. Wprawdzie nie było korka, ale ruch na autostradzie w okolicach Keele Street był niemrawy ze względu na dużą ilość samochodów. Można powiedzieć – na szczęście. W pewnym momencie kierowca autobusu zasłabł i osunął się na kierownicę. Autobus wciąż znajdował się w ruchu.

Gdy pasażerowie zobaczyli co się dzieje wpadli w panikę. Ktoś krzyknął, że kierowca nie żyje, ktoś inny wzywał pomocy. Sytuację szybko opanowała jedna z pasażerek autobusu, która zdjęła nogę nieprzytomnego kierowcy z gazu, po czym odciągnęła go z zajmowanego miejsca. (Autobus wciąż posuwał się powoli po autostradzie). Sama usiadła za kierownicą i tak manewrowała pojazdem, że udało jej się zjechać na prawy pas, po czym na pobocze jezdni i zatrzymać autobus.

Omdlały, 60-letni kierowca wkrótce odzyskał przytomność. Sanitariusze pogotowia ratunkowego zabrali go do szpitala na badania. Wiadomo już, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Firma przewozowa przysłała nowego kierowcę, który doprowadził autokar z pasażerami do celu podróży, na dworzec autobusowy przy Bay Street w centrum miasta.

W całym zamieszaniu kobieta, która uratowała autobus i pasażerów przed niechybnym zderzeniem gdzieś zniknęła.

Pozostali pasażerowie nie zdążyli jej podziękować, nic o niej nie wiedzą, poza tym, że miała na imię Rebecca.

- Jeśli oglądasz, to bardzo dziękuję. Myślę, że tam jesteś – powiedział jeden z pasażerów w wypowiedzi dla dziennikarza stacji CTV News – Wszyscy życzymy ci wszystkiego najlepszego w 2018 roku i błogosławimy po tym co zrobiłaś.

Rzecznik firmy transportowej Ontario Northland, Renne Baker powiedziała, że kierowca autobusu, który zasłabł był doświadczonym pracownikiem i że miał problem medyczny. Obecnie znajduje się pod opieką lekarską.

- Ontario Northland przeprowadzi pełne dochodzenie tego, co się wydarzyło – oświadczyła Baker.