Szybki skok w Nowy Rok

Lokalnie Top News grud 30, 2017 at 10:00 am

aanathan

W tym roku Sylwester na Nathan Phillips Square w Toronto będzie bardzo krótki.

Władze miasta postanowiły ograniczyć zabawę praktycznie do przywitania Nowego Roku i pokazu ogni sztucznych. Tak więc tradycyjna zabawa rozpocznie się krótko przed północą w niedzielę. W informacji prasowej opublikowanej w piątek władze miasta zakomunikowały, że zabawę poprowadzi DJ prezentując stosunkowo krótki zestaw muzyczny. Potem nastąpi odliczanie sekund do Nowego Roku, po czym odbędzie się tradycyjny pokaz fajerwerków. Zrezygnowano z wystąpień muzyków „na żywo”.

„Miasto będzie nadal monitorować warunki pogodowe i dokonywać dalszych korekt, jeżeli to będzie konieczne” – zaznaczono w komunikacie – „Mieszkańcy i wolontariusze biorący udział w imprezie powinni się odpowiednio ubrać, utrzymywać aktywność na świeżym powietrzu i w miarę możliwości monitorować swój stan i innych na okoliczność odmrożeń”.

Władze miasta zapowiedziały, że wszyscy zakontraktowani wykonawcy, którzy mieli wystąpić w koncercie otrzymają zgodnie z umową rekompensatę, ale nie będą występować na imprezie. Taką wiadomość potwierdził w rozmowie z dziennikarzami dyrektor generalny wydziału rozwoju gospodarczego i kultury Urzędu Miasta, Mike Williams. Według przygotowanego scenariusza wykonawcy mieli rozpocząć swe występy na żywo o godzinie 20:00 w niedzielę.

Williams zapowiedział też, że na Nathan Phillips Square będzie obecna duża liczba sanitariuszy pogotowia ratunkowego.

- Upewniamy się, że w okolicy będzie otwartych wiele miejsc dla osób, które będą chciały wejść do środka i ogrzać się – powiedział.

Według synoptyka Patricii Jaggernauth w Nowy Rok temperatura powietrza ma spaść do -23° C, ale ze względu na siłę wiatru będzie odczuwalna jak -28° C.

Williams zastrzegł, że gdyby pogoda okazała się bardziej sroga i było jeszcze zimniej miasto anuluje całe wydarzenie. Zwłaszcza w sytuacji, gdy wiatr okaże się jeszcze silniejszy, co spowoduje, że dłuższe przebywanie na zewnątrz może okazać się zwyczajnie niebezpieczne.

Wszelkie wcześniejsze ustalenia dotyczące funkcjonowania komunikacji publicznej utrzymane zostaną w mocy. Torontońskie metro będzie funkcjonowało do 4 rano w poniedziałek. Wszystkie przejazdy TTC od godziny 19:00 w niedzielę do 7 rano w poniedziałek będą bezpłatne.

GO Transit i UP Express będą świadczyć usługi do późnej nocy i oferują bezpłatne przejazdy po godzinie 19:00 w niedzielę.