Interwencja policji zakończona śmiercią mężczyzny

Lokalnie Top News grud 31, 2017 at 6:00 am

aasiu

Special Investigation Unit bada okoliczności strzelaniny z udziałem policji w Mississaudze.

W wydanym w sobotę komunikacie SIU ujawniła, że funkcjonariusze z Peel Regional Police zostali wezwani do awantury, jaka miała miejsce w rejonie Rathburn Road i Tomken Road trzydzieści minut po północy w sobotę.

Jasbir Dhillon

Jasbir Dhillon

- Kiedy na miejsce przybyli funkcjonariusze, osoba, która wywołała incydent opuściła już miejsce zdarzenia. Została odnaleziona na Torino Crescent. W pewnym momencie nastąpiła interakcja pomiędzy mężczyzną a jednym z policjantów – powiedziała rzeczniczka prasowa SIU Jasbir Dhillon – W jej wyniku jeden z policjantów użył broni. Mężczyzna przynajmniej jednokrotnie został postrzelony.

Ranny bez oznak życiowych został odwieziony do St. Michael’s Hospital, gdzie wkrótce zmarł.

Wczesnym rankiem Peel Regional Police poinformowała, że zmarły był uzbrojony, ale śledczy nie ujawnili, jaką bronią się posługiwał.

Nie podano też do wiadomości publicznej tożsamości zabitego. Wiadomo jedynie, że miał około 30 lat.

aasiu4SIU jest specjalną cywilną jednostką, która prowadzi dochodzenia w sytuacjach, gdy w wyniku działań policji nastąpiła śmierć, poważne obrażenia lub istnieje oskarżenie o napaść na tle seksualnym.

Do opisanej powyżej sprawy zostało przydzielonych sześciu śledczych i trzech specjalistów kryminalistyki do wyjaśnienia wczorajszej tragedii.

- Nasi śledczy chcą rozmawiać z każdym, kto może mieć informacje na temat tego incydentu, a może nawet dysponuje materiałem wideo – powiedziała Dhillon – Śledztwo jest w toku i osoby prowadzące dochodzenie poszukują świadków zdarzenia.