Noworoczna kąpiel została odwołana

Lokalnie Top News sty 1, 2018 at 6:00 am
Po raz pierwszy w historii noworoczna kąpiel w jeziorze Ontario nie odbędzie się z powodu zbyt dużych mrozów.

Po raz pierwszy w historii noworoczna kąpiel w jeziorze Ontario nie odbędzie się z powodu zbyt dużych mrozów.

Ludzie, popularnie zwani “morsami”, którym zimno niestraszne i chętnie kąpią się w lodowatej wodzie też mają swoje granice wytrzymałości.

Tym razem, po raz pierwszy w historii klubu entuzjastów zimowej kąpieli, Toronto Polar Bear Club, odwołano tradycyjną noworoczną kąpiel w jeziorze Ontario.

Kierownictwo klubu uzasadnia swoją decyzję troską o bezpieczeństwo i zdrowie klubowiczów wskazując na grubość pokrywy lodowej, jaka zalega na plaży Sunnyside w Toronto, gdzie tradycyjnie zbierali się entuzjaści lodowatych kąpieli w Nowy Rok.

W komunikacie opublikowanym w niedzielę członkowie klubu uznali, że swoją kąpiel odbędą w późniejszym terminie. Jednocześnie zachęcali wszystkich śmiałków, którzy jednak zdecydowaliby się na zanurzenie w lodowej przerębli przy temperaturze powietrza -23 stopni Celsjusza, by udokumentowali ten fakt na wideo i opublikowali film na Facebooku lub Twitterze.

„Morsy” nie byłyby sobą, gdyby nie szukały innych równie podniecających wrażeń. Zamiast kąpieli sugerują osobom o podobnych upodobaniach, by znalazły jakąś alternatywę dla lodowatych kąpieli. I tak – ich zdaniem – dobrym pomysłem mogłoby być skakanie na desce snowboardowej lub wykonywanie aniołów na śniegu w kostiumie kąpielowym.

„Jeśli nie możemy być razem jutro w wodzie, to bądźmy razem duchem!” – apelują członkowie Toronto Polar Bear Club w licznych tweetach i na Facebooku.