Przyszli na świat razem z Nowym Rokiem

Lokalnie Top News sty 2, 2018 at 6:00 am
Phillip Tijir–Timor i jego siostra bliźniaczka, Victoria.

Phillip Tijir–Timor i jego siostra bliźniaczka, Victoria.

To niemalże jak wygrana w totolotka. Dwoje dzieci w dwóch torontońskich szpitalach urodziło się dokładnie w tym samym czasie, równo o północy, gdy wszyscy witaliśmy Nowy Rok.

- Remis! – żartuje Joe Gorman, dyrektor ds. publicznych Humber River Hospital, gdzie przyszedł na świat jeden z noworodków.

Drugim szpitalem, który zgłosił narodziny dziecka równo z nadejściem Nowego Roku jest St. Michael’s Hospital. Dziecko nazywa się Shiloh Dlamini, matką jest Hlengiwe Khoza.

Shiloh Dlamini

Shiloh Dlamini

- Nie patrzyłam na zegarek, ale wszyscy mówili, że to będzie noworoczne dziecko. Byłam w wielkim bólu i po prostu chciałam urodzić, ale kiedy zdałam sobie sprawę, że Shiloh przyszła na świat w Nowy rok, byłam bardzo szczęśliwa – opowiada pani Khoza – Kiedy urodziło się dziecko, spojrzałam w okno i zobaczyłam fajerwerki nad Nathan Phillips Square, które były bardzo piękne. Pomyślałam, że to dla mnie i dla niej.

Jej córeczka ważyła 7 funtów i 11 uncji przy urodzeniu. Według Jamesa Wosotskiego, doradcy ds. komunikacji w St. Michael’s Hospital, zarówno matka jak i dziecko czują się dobrze.

O tej samej porze urodził się Phillip Tijir–Timor w Humber River Hospital, a jego mamą jest Nadira Tijir–Timor. Chłopczyk przy narodzinach miał towarzystwo. Siedem sekund później urodziła się jego siostrzyczka – Victoria.

Phillip ważył cztery funty i sześć uncji, a Victoria pięć funtów i dziewięć uncji.

Sergon Gawro, ojciec bliźniaków mówi, że on i jego żona są szczęśliwi z powodu powiększenia rodziny. Teraz ich córka będzie miała młodszego brata i siostrę. Matka bliźniaków nie mówi po angielsku.

- Czujemy się wspaniale, jesteśmy szczęśliwi i bardzo podekscytowani – powiedział ojciec dzieci – Chciałbym podziękować wszystkim w tym szpitalu. Personel był świetny.

W Mount Sinai Hospital, trzy sekundy po północy urodziło się kolejne dziecko. Tak więc Nowy Rok w Toronto obfitował w narodziny Nowych Kanadyjczyków.