Ellen Page ożeniła się

Kanada Top News sty 4, 2018 at 4:00 pm
Emma Portner (z lewej) i Ellen Page

Emma Portner (z lewej) i Ellen Page

Znana kanadyjska aktorka, nominowana do Oscara – Ellen Page – została mężatką. Jej żoną została amerykańska tancerka i nauczycielka tańca jazzowego z Broadway Dance Center – Emma Portner.

30-letnia Page podzieliła się wiadomością o ślubie na swoim profilu w Instagramie, udostępniając fotografię pary pokazującej obrączki na rękach. Wkrótce potem jej agent potwierdził wiadomość.

Pochodząca z Halifaxu Ellen Page zasłynęła rolą w filmie “Juno” (2007), ale także w serii X-Men (Kitty Pryde), “Whip It” czy “Inception”. Jest laureatką nagród Genie i ACTRA Maritimes Award, nominowana do Oscara za rolę pierwszoplanową w “Juno”.

zz ellen2W 2014 roku wyróżniła się emocjonalnym wystąpieniem na konferencji Time to Thrive, zorganizowaną przez młodych przedstawicieli środowiska LGBTQ. Powiedziała wówczas m.in., że “jest znużona kłamaniem”, a strach przed publicznym wyznaniem, że jest lesbijką paraliżował ją od dawna wywołując komplikacje zarówno w jej związkach jak i w psychice.

W listopadzie oskarżyła znanego reżysera Bretta Ratnera o molestowanie seksualne i upokarzanie na planie filmu “X Men: The Last Stand”.

Wcześniej związana była z surferką Samanthą Thomas. Jej obecna partnerka – Emma Portner – jest o 7 lat młodsza. Była m.in. choreografką kanadyjskiego gwiazdora Justina Biebera.

Ellen w filmie “Juno”

Ellen w filmie “Juno”