Piłeś? Naćpałeś się? Nie siadaj za kierownicą!

Lokalnie Series Top News sty 4, 2018 at 6:00 am
Spoaób jazdy pijanego kierowcy został sfilmowany z kamery policyjnego śmigłowca.

Spoaób jazdy pijanego kierowcy został sfilmowany z kamery policyjnego śmigłowca.

Meldunek od zaniepokojonego kierowcy doprowadził do aresztowania kompletnie pijanego kierowcy.

Krótko przed godziną 16:30 oficerowie odpowiedzieli na wezwanie zgłoszone pod numer 911 od kierowcy, który zgłosił, że widział pojazd w niebezpieczny sposób skręcający w Elgin Mills Road w Markham, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany.

aaalkohol2Samochód prowadzony przez pijaka namierzony został z policyjnego śmigłowca. Funkcjonariusze sfilmowali sposób prowadzenia pojazdu z kamery zamontowanej na pokładzie helikoptera. Po zatrzymaniu pojazdu przez patrol z York Police i przebadaniu kierowcy okazało się, że zawartość alkoholu w jego krwi czterokrotnie przekraczała dozwolony limit.

39-letni kierowca z miejscowości Whitchurch-Stouffville został aresztowany i ukarany mandatem za niebezpieczną jazdę pod wpływem alkoholu. Będzie musiał odpowiedzieć za swoje postępowanie przed sądem.

Informację o incydencie policja z regionu York wykorzystała do opublikowania statystyki z ubiegłego roku pokazującej ilość wykrytych przypadków prowadzenia pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Z opublikowanych danych wynika, że w 2017 roku nastąpił 21-procentowy wzrost przypadków prowadzenia samochodów pod wpływem narkotyków (z wyłączeniem alkoholu) w porównaniu do roku 2016 i aż 90% wzrost w stosunku do roku 2015.

aaalkohol3Szef York Police, Eric Jolliffe, mówi, że dane te są alarmujące, biorąc pod uwagę legalizację marihuany zaplanowaną na drugą połowę 2018 roku.

- Te szokujące dane muszą służyć jako sygnał ostrzegawczy i wskazówka, że coś musi się zmienić – stwierdził Jolliffe – W świetle tych częstych zdarzeń związanych z niebezpiecznym prowadzeniem pojazdów mechanicznych pod wpływem różnych używek, szokujące jest to, jak wielu ludzi uważa, że ma prawo ryzykować życie niewinnych ludzi decydując się na prowadzenie samochodu po wypiciu alkoholu lub po zażyciu narkotyków.

Wśród aresztowanych kierowców w regionie York, którym w 2017 roku udowodniono zażycie alkoholu lub narkotyków 82% stanowili mężczyźni, a 18% kobiety.