The Bentway Skate Trail – nowa miejska ślizgawka

Gdzie na weekend Series sty 4, 2018 at 2:38 pm

the-bentway-skate-trail-opening-january-6-2018-2

Takich mrozów w GTA nie pamiętają najstarsi górale. A tymczasem  w najbliższy weekend warto wyjść z domu, bo choć zima zła, na łyżwy warunki idealne. W Toronto wielkie otwarcie nowej ślizgawki.

Ostatnio niemal tak zimno było w grudniu 1960 – wtedy temperatura spadła do -18.9C, z końcem 2017 poleciała kilka oczek niżej, bo do -22C. Jeśli jeszcze nie pozamarzały Wam rury – nie jest źle. Kto nie musi – nie wychyla nosa z domu, kto musi – okutany po syberyjsku przemyka między samochodem a miejscem pracy. Kiedy nadchodzi weekend jedyne, co przychodzi nam do głowy to relaks z książką w wannie pełnej gorącej wody, albo leniuchowanie pod ciepłym kocem przed telewizorem. I choć najbliższa sobota (6 stycznia) zapowiada się siarczysto-mroźnie (ajfon mi pokazuje -17C) – w Toronto zaplanowano otwarcie nowego miejskiego lodowiska – The Bentway Skate Trail – które znalazło miejsce pod autostradą Gardiner Expressway.
Impreza startuje o 11 am, a nowo otwarte lodowisko (jeśli zima pozwoli) czynne będzie do połowy marca. Podczas inauguracji sezonu łyżwiarskiego na świeżej tafli wystąpi piosenkarka, autorka tekstów i multi instrumentalista Charmie Deller, kompozytorka i performerka Carmen Braden ze swoim autorskim projektem muzycznym Black Ice Sound oraz T.Dot BANGERZ Brass. Pokazy „lodołamiania” zwanego Ice Breaking, unikalnej kompilacji breakdance’u i jazdy na łyżwach w stylu wolnym przygotowała Toronto Ice Skate Group. Spotkać będzie można kanadyjskich srebrnych medalistów w jeździe figurowej na łyżwach , Lubov Ilyushechkinai Dylana Moscovitcha. Nie zabraknie jedzenia, napojów, energetyzującej, rozgrzewającej muzyki najlepszych torontońskich DJów, będą instalacje artystyczne, curling i bezpłatne wejście na teren Fort York National Historic Site, darmowe zwiedzanie z przewodnikiem i darmowa budka fotograficzna do „historycznych” selfies. Może nawet słońce wpadnie na chwilę.
W niedzielę, jako że klimat znacznie się ociepli (ma być jedynie -3C, więc będzie można poszaleć), między 1-4 pm, podczas Mayor’s Skate Party, będzie można pojeździć na łyżwach z merem miasta Johnem Tory oraz urzędnikami miejskimi z Toronto City Council. Podczas wydarzenia bezpłatne wypożyczanie łyżew oraz gorąca czekolada.

Na kolejne dni przygotowano rozmaite promocje. W poniedziałkowe wieczory wypożyczenie łyżew bezpłatne, w piątki bujać się będziemy przy muzyce na imprezach Beats and Bents, dodatkowo szlifując technikę jazdy na warsztatach Ice Breaking Workshops. Będzie gdzie się ogrzać i złapać oddech, a w weekendy w Strongbow Lounge, serwowane będzie cydr Strongbow Apple oraz płynne rozgrzewacze Molson Coors. Przy tafli staną także foodtrucki z ciepłym jedzenie, napojami i dekadenckimi deserami.

Przez cały sezon jeżdżąc na łyżwach podziwiać będziemy także wystawę sztuki publicznej zatytułowaną „Konstrukcje codzienności” (“Constructions of the Everyday”), przygotowaną przez lokalnych artystów. Gardiner Expressway, jakbyśmy sobie nie psioczyli na jej opłakany stan, od ponad pięćdziesięciu lat stanowi ważny element miejskiego krajobrazu Toronto. Wystawa „Constructions of the Everyday”, utrzymana w duchu transformacji i odnowy, jest głosem artystów proszących obywateli o odnalezienie nowej wartości i piękna w strukturach życia codziennego. Nowe lodowisko – The Bentway – to nowa przestrzeń publiczna, projekt światowej klasy, za który stoi PUBLIC WORK oraz Ken Greenberg Consultants.

Godziny otwarcia lodowiska: poniedziałek – czwartek: 11am-9pm (wypożyczalnia sprzętu czynna 4pm-9pm), piątki i soboty: 11am-11pm (wypożyczalnia czynna cały dzień), niedziele: 11am-9pm (wypożyczalnia czynna cały dzień). Wstęp bezpłatny. Adres: The Bentway Skate Trail, 250 Fort York Blvd. Toronto, ON, M5V 3K9 hello@thebentway.ca tel. 416-304-0222
www.thebentway.ca

/kc/

2017105-bentway-rev.jpg-resize_then_crop-_frame_bg_color_FFF-h_1365-gravity_center-q_70-preserve_ratio_true-w_2048_ 20171222-bentway-skating-trail-dj.jpg-resize_then_crop-_frame_bg_color_FFF-h_1365-gravity_center-q_70-preserve_ratio_true-w_2048_