Kolizja dwóch samolotów na lotnisku Pearsona

Lokalnie Top News sty 5, 2018 at 9:02 pm

aakolizja2

Dwa samoloty zderzyły się na lotnisku Pearsona w Toronto. Doszło do pożaru samolotu. Pasażerowie jednego z samolotów zostali ewakuowani.

Incydent miał miejsce na Terminalu 3 około 18:30 w piątek.

Samolot WestJet ze 168 pasażerami na pokładzie i sześcioma członkami załogi, który przyleciał z Cancun do Toronto zderzył się z holowanym samolotem Sunwing, na którego pokładzie nie było ani pasażerów, ani członków załogi.

Na szczęście nie było żadnych obrażeń wśród ewakuowanych pasażerów, choć emocji nie brakowało.

aakolizjaJeden z pasażerów samolotu WestJet, który nie chciał by jego tożsamość została ujawniona do wiadomości publicznej powiedział reporterowi CP24, że cała scena wyglądała jak „pandemonium”.

- Gdy tylko samolot Sunwing uderzył w WestJet wybuchł pożar. Wszyscy zaczęli uciekać. Natychmiast wdrożono procedury awaryjne. Załogi straży pożarnej zaczęły gasić ogień. Była to naprawdę szalona scena. Pasażerowie WestJet, którzy przybyli z ciepłego klimatu byli w koszulkach z krótkim rękawem gdy musieli się natychmiast ewakuować lądowali na ekstremalnym mrozie bez ciepłego ubrania. Ludzie marzli, dzieci płakały, wielu ludzi wpadło w histerię. Niektórzy mieli ataki paniki. Natychmiast wszyscy pasażerowie zostali zabrani na lotnisko – opowiada świadek.

Greater Toronto Airports Authority wydało komunikat, w którym napisano, że powodem wypadku były operacje prowadzone na Terminalu 3 lotniska. Wdrożono dochodzenie, które ma wykazać przyczyny kolizji samolotów. Jakie procedury nie zadziałały i kto ponosi za to odpowiedzialność.

„Służby ratownicze i przeciwpożarowe zareagowały na ten incydent prawidłowo. Pasażerowie zostali ewakuowani, a pożar samolotu Sunwing ugaszony” – napisano w oświadczeniu.