Można zwiedzać wrak Titanica

Kanada Top News sty 6, 2018 at 12:30 pm

zz titanicNiedaleko wybrzeży Nowej Fundlandii leży na dnia najsłynniejszy na świecie statek pasażerski  – “niezatapialny” Titanic”. Zginęło na nim ponad 1500 osób. Ponad 106 lat po zatonięciu ponownie stanie się atrakcją dla turystów. 

Tak jak w przypadku dziewiczego rejsu legendarnego statku pasażerskiego, przyjemność zwiedzania wraku będzie jednak zarezerwowana głównie dla osób o zasobniejszym portfelu.

Już w maju 2018 roku ruszą wycieczki podwodne, których celem będzie właśnie wrak kultowego statku, Wszystko za sprawą londyńskiej firmy turystycznej Blue Marble Private.

Operator przy współpracy z dostawcą łodzi podwodnych dołączył do swojej oferty zwiedzanie Titanica. Rejs ma trwać 8 dni. Turyści wraz z załogą wyruszą z Nowej Fundlandii w Kanadzie i popłyną do wraku statku.

Chociaż cena jest wysoka, bo wynosi 105129 dolarów od osoby, chętnych nie brakuje. Co ciekawe, zdaniem przedstawiciela firmy, tyle samo – przy zachowaniu ówczesnych cen – kosztowały lepsze wejściówki na Titanica w 1912 roku.

Organizatorzy podkreślają, że na dziewiczy kurs miejsc już prawie nie ma, dlatego myślą o kolejnych.

Warto jednak podkreślić, że na podwodną eksploracje wraku z 8 dni rejsu zaplanowano tylko trzy godziny. Oprócz tego przewidziano m.in. udział w badaniach sonarem i wspólne przeszukiwania pozostałości po wspaniałym niegdyś statku.

Screen Shot 2017-12-29 at 11.14.56

Więcej: TUTAJ.

Titanic miał być niezatapialnym symbolem luksusu i przepychu. Nowym wymiarem podróżowania i ogromną atrakcją dla turystów. Zamiast tego zapisał się w historii jako jedna z największych katastrof w historii żeglugi.

Wielki statek poszedł na dno w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku. Podczas dziewiczego rejsu z Southampton do Nowego Jorku otarł się o górę lodową i zatonął.

Screen Shot 2017-12-29 at 11.15.19Tylko co trzeci pasażer lub członek załogi uszedł z życiem.

Historia statku przez lata rozpalała wyobraźnie filmowców i badaczy. We wrześniu 1985 roku odnaleziono wrak Titanica. Spoczywał na głębokości 3802 metrów.

Dla popularyzacji losów statku wiele zrobił film Jamesa Camerona z 1997 roku. Produkcja z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w rolach głównych zdobyła 11 Oscarów, do dziś jest też jednym z najbardziej kasowych filmów w dziejach.

Niebawem najbardziej zamożni turyści świata będą mogli podziwiać Titanica nie tylko za pośrednictwem filmów, książek czy innych dzieł kultury.

A co jeśli ktoś bardzo chciałby zobaczyć Titanica, a nie stać go na podwodną podróż do wraku? Może poczekać aż Chińczycy skończą budować replikę statku. Podobne plany, również z myślą o branży turystycznej, miał australijski potentat Clive Palmer, ale termin ukończenia jego “Titanica 2.0″ opóźnia się.

Chińczycy kończą budować replikę statku

Chińczycy kończą budować replikę statku

Kto nie wybiera się do Chin, Australii, czy w pobliże wraku, temu pozostają filmiki z głębi oceanu, takie jak ten: