Najmniejsza zamieszkała wyspa świata

Kanada Top News sty 6, 2018 at 4:30 pm

Screen Shot 2017-12-28 at 13.12.27To miał być cichy, samotny dom na weekendowe wypady, ale turyści i ciekawscy zrujnowali te plany. Samotny, skromny dom na najmniejszej zamieszkałej wyspie świata przyciąga zbyt dużą uwagę ciekawskich.

Wyspa o nazwie Just Room Enough (Wystarczająco dużo miejsca) jest tak mała, że zmieścił się na niej tylko niewielki dom i drzewo. Jest też miejsce na leżaki na miniaturowej plaży.

Wysepka znajduje się w łańcuchu Tysiąca Wysp, pośród niemal 2 tysięcy wysp na Rzece Św. Wawrzyńca na pograniczu USA i Kanady.

Jedną z największych atrakcji turystycznych Tysiąca Wysp jest leżący na wyspie Heart zamek Boldt Castle – wybudowany na początku XX wieku dla milionera George’a Boldta.

Zamek Boldt

Zamek Boldt

Wyspa Just Room Enough pierwotnie nazywała się Hub Island i w 1950 roku kupiona została przez rodzinę Sizelandów jako miejsce rodzinnych wypadów weekendowych. Właściciele zasadzili na niej drzewo i zbudowali niewielki drewniany cottage wykorzystując każdy centymetr wyspy, która ma powierzchnię około 300 metrów kwadratowych (wielkościk kortu tenisowego). Jednak zainteresowanie turystów miniaturową wysepka sprawiło, że właściciele mają na niej mało prywatności i spokoju.

Więcej – TUTAJ.

Screen Shot 2017-12-28 at 13.12.19