Zabił z zawiedzionej miłości

Lokalnie Top News sty 8, 2018 at 10:00 am
Hasan i Melinda chętnie publikowali swoje zdjęcia na Instagramie.

Hasan i Melinda chętnie publikowali swoje zdjęcia na Instagramie.

Ścigany listem gończym mieszkaniec Kitchener został odnaleziony po kilku miesiącach w Teksasie. Właśnie pod eskortą policji wrócił do Kanady, by stanąć przed sądem.

24-letni Ager Hasan jest oskarżony o popełnienie morderstwa drugiego stopnia na swojej byłej dziewczynie, 22-letniej Melindzie Vasilije, której ciało z licznymi ranami kłutymi zostało znalezione w jej domu w kwietniu 2017 roku.

Według ustaleń śledztwa Hasan „miał trudności z zaakceptowaniem” rozstania ze swoją dziewczyną. Na kilka tygodni przed jej śmiercią włamał się do jej mieszkania, gdzie dotkliwie pobił współlokatora dziewczyny i jego brata. Oskarżony o włamanie, napaść i groźby karalne dostał sądowy zakaz kontaktów z Vasilije. Z danych jego telefonu wynika jednak, że nadal dzwonił do dziewczyny i wciąż ją nagabywał.

Melinda Vasilije

Melinda Vasilije

Kilka tygodni później dziewczyna uległa namowom i 27 kwietnia spotkała się ze swoim byłym chłopakiem, by na spokojnie omówić ich rozstanie. Kamery monitoringu pokazały, że o 1:45 nad ranem Vasilije odprowadziła swojego dawnego przyjaciela do samochodu. On jednak nie odjechał, lecz podążył za nią z powrotem do domu. Wyszedł ponownie około 15 minut później.

Współlokator dziewczyny i jego przyjaciel przybyli do domu około godziny 3 rano i znaleźli w środku martwą Vasilije leżącą w kałuży krwi. Miała liczne rany kłute gardła i klatki piersiowej. Na podłodze leżały dwa noże do krojenia steków.

Krótko po 3:30 Hasan wysłał do swojej martwej już dziewczyny sms o treści: „Miło było cię dzisiaj widzieć, cieszę się, że wszystko załatwiliśmy! Do zobaczenia wkrótce.”

Śledczy przyjęli, że wszystko wskazuje na to, że Hasan w ten sposób usiłował zatuszować to, co zrobił. Niezbitym dowodem na to, że jest on najbardziej podejrzanym o zamordowanie kobiety jest fakt, że był osobą, która na pewno była w mieszkaniu dziewczyny przed jej śmiercią, że nikt inny do chwili przybycia współlokatora do mieszkania nie wchodził i nie wychodził, a dziewczyna go nie opuszczała.

aamilosc4Faktem jest też to, że wkrótce po pierwszym wstępnym przesłuchaniu Hasan zniknął. Okazało się, że przekroczył granicę między Kanadą i USA na wysokości stanu Nowy Jork.

Policja z Waterloo wydała za nim międzynarodowy list gończy. Przez pewien czas Hasan przebywał w ukryciu, aż w końcu lipca został aresztowany w San Antonio w Teksasie przez amerykańską Secret Service, która zatrzymywała i przeszukiwała jadące drogą samochody w ramach dochodzenia w sprawie fałszerzy pieniędzy. Mężczyzna został aresztowany i przebywał w więzieniu w Teksasie. Hasan zwrócił się do amerykańskiego sądu o zwolnienie za kaucją, ale sąd ten wniosek odrzucił wskazując, że jest on „poważnym zagrożeniem dla społeczeństwa”.

Ponieważ procedura ekstradycyjna jest skomplikowana trwała kilka miesięcy. W jej rezultacie Hasan został przewieziony do Kanady.

Dzisiaj, w poniedziałek stanie przed sądem w Kitchener.