Rasistowski skandal: The Weeknd zrywa współpracę z H&M

Kanada Top News sty 9, 2018 at 4:00 pm

zz week3Po tym, jak sieć obiegło zdjęcie czarnoskórego chłopca w bluzie z napisem “Najfajniejsza małpa w dżungli”, kanadyjski gwiazdor The Weeknd zerwał współpracę ze znaną marką H&M.

Firma odzieżowa wywołała spory skandal. Na jej stronie internetowej pojawiło się zdjęcie czarnoskórego chłopca w bluzie, na której widniał napis “Najfajniejsza małpa w dżungli” (zdjęcie obok). Po burzy w sieci ze strony zniknęła fotografia (zastąpiło ją zdjęcie samej bluzy), a rzeczniczka H&M przeprosiła za zaistniałą sytuację.

“Szczerze przepraszamy za obrażenie ludzi zdjęciem z bluzą. Wierzymy w różnorodność i integrację w każdym aspekcie tego, co robimy i będziemy obecnie rewidować wszystkie nasze polityki wewnętrzne, aby uniknąć podobnych problemów” – czytamy w pierwszym komunikacie.

Przeprosiny nie przekonały jednak wokalisty The Weeknd, który jest jedną z twarzy marki. i zarazem jedną z największych dziś gwiazd w świecie muzycznym. Na koncie ma trzy albumy, ostatni “Starboy” pokrył się w Stanach złotem, a w Kanadzie potrójną platyną. Wokalista ma na swoim koncie takie hity jak “Can’t Feel My Face”, “Starboy”, “Earned It” (promował film “50 Shades of Grey”) i “I Feel It Coming”. Na Twitterze oświadczył właśnie, że zrywa współpracę ze skompromitowaną firmą.

The Weeknd

The Weeknd

“Wstałem rano zszokowany i z poczuciem zażenowania z powodu tego zdjęcia. Jestem głęboko urażony i nie będę już więcej pracował z H&M” – napisał wokalista, który przyszedł na świat w Kanadzie w rodzinie emigrantów z Etiopii.

W związku z kolejnymi kontrowersjami, firma wystosowała kolejne oświadczenie.

“Rozumiemy, że wiele osób może być zła z powodu zdjęcia. My, jako pracownicy H&M, możemy się tylko zgodzić. Przepraszamy, że zdjęcie powstało i żałujemy, że zostało wydrukowane. W związku z tym, postanowiliśmy nie tylko usunąć fotografię z każdego naszego kanału, ale zdjąć produkt z naszej oferty na całym świecie. To oczywiste, że nasze procedury nie były przestrzegane. Nie ma wątpliwości. Dokładnie przeanalizujemy całą sprawę, aby zapobiec tego typu błędom w przyszłości” – głosi kolejne oświadczenie.

W przeszłości H&M współpracowało m.in. z Katy Perry, Carą Delevingne,  Laną Del Rey i Davidem Beckhamem.