Strzelanina w mallu

Lokalnie Top News sty 9, 2018 at 6:00 am

aacentrum2

Wczoraj po południu w ruchliwym centrum handlowym Lawrence Square w North York ludzie robiący zakupy usłyszeli strzały.

Const. David Hopkinson z torontońskiej policji mówi, że nagle około 15:20 w centrum dyspozycyjnym numeru alarmowego 911 rozdzwoniły się telefony ze zgłoszeniami, że w pobliżu w galerii handlowej w pobliżu Lawrence Avenue West i Allen Road doszło do zajadłej strzelaniny.

aacentrum3- Nasi funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce – mówi const. Hopkinson.

Do centrum przybyli też sanitariusze pogotowia ratunkowego, którzy początkowo informowali, że tylko jedna osoba odniosła rany postrzałowe. Tę informację sprostowała później policja, że ofiarami strzelaniny było dwóch mężczyzn.

Sierżant Stephen Carmichael poinformował, że policja przejęła „niesamowity film wideo zarejestrowany przez kamerę bezpieczeństwa, na którym widać podejrzanego, który kilka razy przeładowuje pistolet, oddaje wiele strzałów, by ostatecznie ranić dwie osoby.

- Było sporo śladów krwi, choć żaden z postrzelonych nie krwawił obficie – powiedział jeden ze świadków, Edward Jacobs, w wywiadzie dla CTV News.

Sierżant Stephen Carmichael

Sierżant Stephen Carmichael

- Próbujemy zidentyfikować samochód, biały sedan, który wydaje się czekał na strzelającego –mówi sierżant Carmichael.

Sierżant zauważył, że i tak ludzie przebywający w tym czasie w centrum handlowym mogą mówić o szczęściu.

- To haniebny czyn. Jak można inaczej ocenić to, co się stało? – mówi sierżant – W tym czasie było tam wielu ludzi, którzy robili zakupy. To po prostu fatalne, że ten rodzaj przemocy miał miejsce w tym miejscu – stwierdził.

Camichael wspomniał o zdarzeniu z 2012 roku, kiedy doszło do podobnego zdarzenia w Eaton Centre w Toronto. Tam też wybuchła strzelanina, w wyniku której dwie osoby zostały zabite, a kilka innych odniosło ciężkie rany.

- Nie wiem co myślał ten człowiek, który oddał tak wiele strzałów w miejscu, gdzie przebywało tylu niewinnych ludzi – powiedział policjant – Jedno, co mogę powiedzieć, to, że na pewno zostanie złapany. I radzę mu, by już teraz skontaktował się z prawnikiem.

Policja zamknęła część centrum handlowego w pobliżu food court i część północnego parkingu z powodu prowadzonego śledztwa.