Tragedia w Oshawie

Lokalnie Series Top News sty 9, 2018 at 10:12 am
W pożarze zginęła Lindsey Bonshek i jej dwoje dzieci. To ich usiłował ratować Steven Macdonald.

W pożarze zginęła Lindsey Bonshek i jej dwoje dzieci. To ich usiłował ratować Steven Macdonald.

50-latek zginął w płomieniach próbując ocalić uwięzione w pożarze osoby.

Steven Macdonald znalazł się wśród czterech osób, które straciły życie w pożarze, który wybuchł w Oshawie. Oprócz niego zginęła 35-letnia Lindsey Bonshek, jej 9-letnia córka Madeline, a jej 4-letni syn Jackson, choć udało się go wyciągnąć z ognia, zmarł w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń. Siedem innych osób, które były w domu w momencie wybuchu pożaru przeżyło.

Steven Macdonald z rodziną.

Steven Macdonald z rodziną.

- To było straszne, nie jestem jeszcze w stanie o tym myśleć – mówi sąsiadka, Laura Green, która była poza domem w chwili usłyszała ludzi wybiegających na ulicę i wołających pomocy. Znała Macdonalda jako dobrego sąsiada. – Był porządnym facetem – mówi.

- Kiedy wszystko się zaczęło próbował gasić ogień, ale nie wytrzymał i pobiegł ratować własną córkę, która była w siódmym miesiącu ciąży – opowiada pani Green – Kiedy ją wyprowadził, usłyszał głos płaczącej kobiety. Pobiegł z powrotem na ratunek. Niestety już z ognia nie wyszedł – pani Green załamuje się głos.

- Steve jest bohaterem. Dwa razy wbiegł w płomienie, raz – by ratować córkę, drugi raz, by ocalić sąsiadkę i jej dzieci – mówi po chwili.

aapozar4Właściciel sklepu spożywczego usytuowanego tuż obok domu, John Peerzada, mówi, że zmarła w pożarze 9-letnia Madaline i jej młodszy brat przychodzili do jego sklepu kilka razy w tygodniu, zwykle po to, by odebrać zakupy spożywcze lub kupić trochę frytek.

- To była miła, zawsze uśmiechnięta kobieta – wspomina ich zmarłą matkę. Cały poniedziałek przestał przed sklepem myśląc o zmarłych dzieciach – Szkoda, że nie mogłem ocalić ich życia - wzdycha.

Pożar wybuchł tuż po godzinie 8 rano w domu stojącym niedleko skrzyżowania Center Street North i Colborne Street West, w pobliżu Bond Street i Simcoe Street w Oshawie.

Marszałek pożarnictwa bada przyczyny pożaru.