Agresywni częściej uprawiają seks

Kanada Top News sty 11, 2018 at 4:00 pm

zz agresywni2Badania przeprowadzone na University of Windsor pokazują, że nastolatkowie o skłonnościach do stosowania przemocy i manipulowania innymi, mają więcej kontaktów seksualnych niż ich spokojniejsi rówieśnicy.

Daniel Provenzano z University of Windsor w Ontario przeprowadził badanie (opisane – TUTAJ), z którego wynika, że młodzież, która wykazuje skłonność do stosowania przemocy i wykorzystywania innych, ma więcej okazji do kontaktów seksualnych niż ci, którzy wykazują się spokojem i pokorą.

Provenzano i jego koledzy badali indywidualne różnice osobowości, które powodują, że pewne osoby przejawiają większą skłonność do agresji i są bardziej skłonne do przemocy podczas rywalizacji o partnerów seksualnych. Aby to sprawdzić stworzono dwa zespoły – starszych i młodszych nastolatków. Uczestnicy musieli wypełniać ankiety dotyczące ich życia seksualnego i liczby partnerów. Pytano również o sposób nawiązywania kontaktów.

Badacze uważają, że strategia zastraszania może być czymś więcej, niż tylko budzącym zastrzeżenia zachowaniem. W rzeczywistości może to być efekt ewolucji, sposób na pokazanie dominacji i siły, a także metoda odstraszania potencjalnych rywali.

zz agresywni2

Jednocześnie jest to sygnał wysyłany kobietom: jestem super samcem, dobrym materiałem genetycznym, potrafię chronić twoje potomstwo i zaspakajać potrzeby.

Badanie wykazało, że młodsi nastolatkowie częściej stosują taktykę zastraszania, aby zdobyć partnerów. Są też bardziej agresywni. Pokazują w ten sposób siłę i dominację nad rywalem. Nie mają żadnych skrupułów przed manipulowaniem, aby postawić swoich konkurentów w złym świetle lub zagrozić im we współzawodnictwie o potencjalnych kochanków.

Więcej – TUTAJ.