$100000000 dla szpitala od anonimowego darczyńcy

Lokalnie Top News sty 12, 2018 at 10:00 am
W przeszłości Centre for Addiction and Mental Health odwiedził książę Harry.

W przeszłości Centre for Addiction and Mental Health odwiedził książę Harry.

Największy w Kanadzie szpital psychiatryczny otrzymał największe finansowe wsparcie w historii kanadyjskiej służby zdrowia od prywatnego darczyńcy.

Filantrop chcący zachować anonimowość przekazał na rzecz torontońskiego Centrum Nałogów i Zdrowia Psychicznego (Centre for Addiction and Mental Health – w skrócie CAMH) 100 milionów dolarów z zamiarem opracowania leków na choroby psychiczne, które dotykają prawie siedmiu milionów Kanadyjczyków.

Za te pieniądze torontoński szpital psychiatryczny stworzy specjalny fundusz, który będzie wspierał naukowców prowadzących badania mające na celu poprawę dobrostanu osób cierpiących na choroby psychiczne. Kierownictwo CAMH twierdzi, że jest to największa darowizna na badania w historii kanadyjskiej psychiatrii.

Prezydent i dyrektor generalny szpitala, dr Catherine Zahn, powiedziała, że pieniądze zostaną zainwestowane w badania podstawowe i innowacje kliniczne w celu poprawy zdrowia psychicznego w Kanadzie.

Pieniądze te pozwolą CAMH wesprzeć badania skupione na zrozumieniu mechanizmów chorobowych, poprawie diagnozy i nowych sposobów zapobiegania, przewidywania i leczenia chorób psychicznych.

Darrell Louise Gregersen, szefowa Fundacji CAMH, powiedziała, że taka filantropia pomaga zmienić przyszłość leczenia chorób psychicznych.

- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni temu darczyńcy za zainwestowanie 100 milionów dolarów w naszą działalność i wiarę w nasze możliwości prowadzenia ważnych odkryć. Rozumie też potrzebę inwestowania w niektóre wysoce ryzykowne i kosztowne badania – powiedziała.

- Nikt nie wie, co będzie kolejnym przełomem w leczeniu chorób psychicznych, ale wszyscy wiemy, że jeżeli one nastąpią, to dzięki darowiznom takim jak ta – powiedział psychiatra Tom Churchill.

- Składam serdeczne podziękowania darczyńcy… Dziękuję, bardzo dziękuję w imieniu wszystkich osób, którym to wsparcie pomoże w nadchodzących latach – dodała dr Zahn.