Wszystkiemu winny deszcz

Lokalnie Top News sty 12, 2018 at 6:00 am

 

Na skrzyżowaniu Yonge Street i Eglinton Avenue autobus potrącił kobietę.

Na skrzyżowaniu Yonge Street i Eglinton Avenue autobus potrącił kobietę.

Wczorajszy ciepły deszczowy dzień był wyjątkowo pechowy dla pieszych w Toronto.

40-letnia kobieta doznała uszczerbku na zdrowiu po uderzeniu przez autobus TTC na skrzyżowaniu Yonge Street i Eglinton Avenue w czwartek wieczorem. Kobieta została przewieziona do szpitala z powodu poważnego urazu głowy. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Torontońska policja odnotowała prawie dwadzieścia wypadków z udziałem pieszych, którzy w czwartkowy wieczór byli potrąceni przez samochody. Wielkie szczęście, że żaden z tych incydentów nie pociągnął za sobą skutków śmiertelnych. Większość z pieszych doznało niewielkich obrażeń, kilka osób jest na obserwacji w szpitalach.

Wszystko z winy deszczowej pogody, która pociągnęła za sobą ograniczenie widoczności. Piesi, zwłaszcza ci, którzy mają na sobie ciemne ubrania są trudni do rozpoznania przez kierowców. Dlatego warto do ubrania przypiąć jakiś element odblaskowy.

Niesprzyjająca aura, padający deszcz nie jest w Toronto czymś wyjątkowym. Wyjątkowe jest nagromadzenie takiej ilości wypadków z udziałem pieszych w przeciągu zaledwie kilku wieczornych godzin jednego dnia.

Policja prosi pieszych o uwagę i rozsądek, gdy przechodzą przez jezdnię, natomiast do kierowców apeluje o większą koncentrację podczas prowadzenia pojazdu i dostosowanie prędkości i techniki kierowania samochodem do warunków pogodowych.