Raj dla plagiatorów

Lokalnie Series Top News sty 13, 2018 at 10:00 am
Podrobione towary przejęte przez RCMP podczas ostatniej akcji likwidującej podróbki, która miała miejsce w 2017 roku.

Podrobione towary przejęte przez RCMP podczas ostatniej akcji likwidującej podróbki, która miała miejsce w 2017 roku.

W Markham znajduje się centrum handlowe, w którym można znaleźć największy wybór pirackich i podrobionych towarów na świecie.

Tak twierdzą autorzy opublikowanego wczoraj raportu przygotowanego przez rządową amerykańską agencję US Office of Trade Representative na temat obrotu pirackimi podróbkami markowych produktów.

Pacific Mall

Pacific Mall

Pacific Mall to chińsko-kanadyjskie centrum handlowe, gdzie znajduje się ponad czterdzieści sklepów, które nie tylko sprzedają podróbki na miejscu, ale rozwijają też szeroki handel tymi towarami w Internecie.

Według autorów raportu sprzedaż podrobionych towarów w Pacific Mall jest „wszechobecna”, a sprzedawcy „działają w dużej mierze bezkarnie, a prośby o pomoc ze strony lokalnych organów ścigania pozostają bez odpowiedzi”.

„Wśród podróbek są kosmetyki, okulary przeciwsłoneczne, perfumy – towary, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego” – czytamy w raporcie.

Centrum handlowe Pacific Mall jest jedynym rynkiem kanadyjskim wymienionym w amerykańskim raporcie, ale jednocześnie jest jednym z najszybciej rozwijających się, który obsługuje sprzedawane podróbki w internetowej sieci.

RCMP i policja z regionu York w ciągu ostatnich dwudziestu lat nie raz robiły akcje mające na celu likwidację handlu podróbkami w Pacific Mall. Podczas nich przejęto tysiące produktów elektronicznych, płyt DVD, gier wideo i innych towarów o wartości milionów dolarów.

Przedstawiciele Pacific Mall nie chcieli komentować treści amerykańskiego raportu dla mediów.