Viva Carnival!

Notatnik kulturalny Polacy w Kanadzie sty 14, 2018 at 8:44 pm

unnamed

W karnawale czas na bale, szczególnie, kiedy kolejną muzyczną ucztę szykuje dla nas Maestro Andrzej Rozbicki. Wielka Gala Viva Carnival już 27 stycznia w LAC. 

Rok po roku, wychodząc z Living Arts Centre, zastanawiam się, co też Maestro Rozbicki wymyśli następnym razem. Bo kiedy artysta sam sobie podnosi poprzeczkę… to i publiczność staje się bardziej wymagająca. Już za dwa tygodnie w LAC kurtyna znów pójdzie w górę, a kto zdecyduje się wziąć udział w galowym koncercie Viva Carnival bez wątpienia będzie miał szansę nakarmić zmysły sztuką przez duże „S” . W tym roku będzie bowiem bardzo światowo i energetycznie – Maestro Rozbicki zaprosił do współpracy młodych, szalenie zdolnych artystów z krajów takich jak: Węgry (Brigitta Simon, sopran), Słowenia (David Jagodic, pierwszy tenor Opery Narodowej w Lubljanie), Hiszpania (Inma Hidalgo, sopran), Litwa (Eglė Šidlauskaitė, mezzo-sopran, zwyciężczyni BBC Air Force Cardiff Voices), Liechtenstein (Cassandra Wyss mezzo sopran), Austria (Till von Orlowsky, baryton), Szwajcaria (Sascha Emanuel Kramer, tenor) Meksyk (Juan Carlos Heredia, baryton, najbardziej utytułowany solista koncertu, zwycięzca Plácido Domingo’s competition Operalia) i oczywiście Kanada (gościnnie Karolina Podolak)

„Pomysł narodził się dzięki współpracy, jaką nawiązałem z Fundacją SIAA z Lichtensteinu, która wspiera i promuje najzdolniejszych młodych solistów muzyki operowej, którzy mają już swój dorobek, karierę w rozkwicie, nie są więc to artyści początkujący czy przypadkowi. Wszyscy, którzy wystąpią podczas koncertu Viva Carnival są po studiach muzycznych, wielokrotnie nagradzani, uznani, a dodatkowo – wciąż jeszcze przed trzydziestką – spodziewać się więc można fajnej, młodej energii. Co ważne, ci wszyscy soliści się dobrze znają, występują razem przynajmniej dwa razy do roku z najlepszymi orkiestrami, w związku z tym mają wszystko świetnie opracowane, dograne. Posłuchajcie Państwo na YouTube, to rewelacyjni śpiewacy, niesamowicie wykształceni i utalentowani” – opowiada Maestro.

Repertuar iście karnawałowy rozpocznie Polonez Wojciecha Kilara – w tym roku zabrzmi wyjątkowo, bo Celebrity Symphony Orchestra rozrosła się z czterdziestu do sześćdziesięciu muzyków ( nie zabraknie nawet harfy i trójkąta). Wiedeńską atmosferę balową stworzą operetki J. Straussa (tu swoje talenty pokaże węgierska Księżniczka Czardasza Brigitta Simon), będą utwory L.Bernsteina, F.Lehara, E.Kalmana czy musicalowe klimaty A.L.Webbera. Wymienić należy słynną „Arię ze śmiechem” (w wykonaniu Cassandry Wyss, mezzosopranistki i uznanej pianistki), „Granadę”, „May way”, „Twoim jest serce me”, ulubione przez publiczność „Brunetki, Blondynki”czy finałową „Bohemian Rapsody”.

Viva Carnival jest wydarzeniem jednorazowym i niepowtarzalnym, a bilety znikają błyskawicznie, bo koncert cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród grup narodowościowych wszystkich dziesięciu solistów. Bilety kupić można przez stronę internetową www.rozbicki.com, w kasie Living Arts Centre (tel.905 306 6000) lub w stałych punktach sprzedaży (Piast, Polimex, Pegaz). W myśl zasady „Life music is the best” i aby kulturalnie wejść w Nowy Rok – warto się wybrać na Wielką Galę Viva Carnival. 27 stycznia. 7pm, LAC. Maestro Andrzej Rozbicki serdecznie zaprasza.

10295928_792943924097072_8502807975269694858_o