Za kurczaki bitcoinami

Kanada Top News sty 15, 2018 at 4:00 pm

zz kurczaki Sieć restauracji fast food KFC Canada przygotowała specjalny “Bitcoinowy kubełek”. Wielbiciele tej kryptowaluty mogą płacić za kurczaki bitcoinami. 

Jest to tymczasowa akcja promocyjna i jest dostępna wyłącznie przy zamówieniach online w Kanadzie.

- Nie wiemy dokładnie, czym są bitcoiny ani jak działają, ale to nie powinno przeszkodzić, by pyszne kurczaki trafiły do waszych rąk -  czytamy na twitterze popularnej sieci fast food.

Kubełek (Bitcoin Bucket) kosztuje 20 dolarów. Za przetwarzanie bitcoinowych płatności odpowiada procesor płatności BTC dla firm – BitPay.

KFC rozważa również możliwość dołączenia do promocji innych kryptowalut co wydaje się lepszym pomysłem biorąc pod uwagę prowizję w sieci bitcoina.

Wszystko wskazuje na to, że akcja promocyjna KFC Canada cieszy się niemałym zainteresowaniem. Niespełna dobę po jej rozpoczęciu restauracja poinformowała, że tymczasowo wyprzedała wszystkie promocyjne pudełka.

Już w połowie ubiegłego roku inna sieć restauracji Burger King uruchomiła w Rosji własną kryptowalutę – Whoppercoin. Tokenami można obracać na elektronicznej platformie i wymieniać je na produkty sieci.

zz bitcoin2