5-letnia uczennica zginęła przed szkołą

Lokalnie Top News sty 16, 2018 at 6:00 am

aaszkola

Pięcioletnia dziewczynka nie żyje po tym, jak została przygniecione między dwoma samochodami przed St. Raphael Catholic School w Toronto.

Tragedia zdarzyła się na Gade Drive w pobliżu Keele Street i Wilson Avenue około 4 po południu w poniedziałek. Dziewczynka znalazła się pomiędzy dwoma parkującymi samochodami w miejscu przeznaczonym do odbioru dzieci po zajęciach ze szkoły (pickup area).

- Ojciec sadowił swoją córkę w Mercedesie typu SUV, gdy samochód Hyundai ale bez kierowcy uderzył w SUV-a. Nieszczęśliwie dziecko znalazło się między samochodami i zostało „przyszpilone” do Mercedesa – powiedział sierżant Duncan Miller z torontońskiej policji.

Ranna dziewczynka została zabrana do Sick Kids Hospital. Zmarła wkrótce potem.

Właściciel Hyundaia to też rodzić, który również był przed szkołą by odebrać swoje dziecko.

Rzeczniczka Toronto Catholic District School Board, Emmy Milne, powiedziała, że myśli i modlitwy całego kuratorium oświaty i kierownictwa szkoły są z rodziną zmarłego dziecka. Nauczyciele skupiają się także na opiece psychologicznej dla uczniów, z których wielu było świadkami wypadku.

- W szkole będzie dodatkowe wsparcie psychologiczne, ponieważ tragedia stała się w czasie zakończenia zajęć szkolnych – powiedziała Milne – Musimy pomóc uczniom uporać się z tym nieszczęściem.