Zagadka morderstwa przyjaciółki rozwiązana dzięki selfie

Kanada Top News sty 17, 2018 at 12:30 pm
Brittney Gargol (po prawej) ze swoją zabójczynią Cheyenne Antoine na selfie wykonanym niedługo przed zabójstwem 

Brittney Gargol (po prawej) ze swoją zabójczynią Cheyenne Antoine na selfie wykonanym niedługo przed zabójstwem

Po dwóch latach od zabójstwa 18-letniej Brittney Gargol z Saskatoon (Saskatchewan) śledczy zwrócili uwagę na przedmiot, który znajduje się na zdjęciu wykonanym kilka godzin przed śmiercią nastolatki.21-letnia Cheyenne Rose Antoine miała na sobie pasek, którym rzekomo udusiła swoją przyjaciółkę.

Została skazana w poniedziałek na siedem lat więzienia. 

Ciało 18-latki znaleziono w marcu 2015 roku przy drodze za miastem, w pobliżu lokalnego wysypiska śmieci.

Selfie, na którym prawdopodobnie widać narzędzie zbrodni, zostało zamieszczone na Facebooku na kilka godzin przed śmiercią nastolatki. Stało się ono kluczowym dowodem w sprawie.

Z zeznań Antoine wynika, że przyjaciółki wspólnie imprezowały, a następnie się pokłóciły. 21-latka nie pamięta dokładnie, co wydarzyło się tamtej nocy ale zeznała policji, że jej koleżanka odłączyła się wraz z przypadkowo napotkanym w barze mężczyzną.

Brittney została zabita w 2015 roku

Brittney została zabita w 2015 roku

Zajmujący się sprawą śledczy zwrócili jednak uwagę na pasek, który został uchwycony na wspólnym zdjęciu przyjaciółek. Taki sam został znaleziony obok ciała zamordowanej Brittney.

Po śmierci przyjaciółki Antoine publikowała na Facebooku wiadomości, w których niepokoiła się zniknięciem dziewczyny. Pisała też, że nie może uwierzyć w śmierć koleżanki i bardzo za nią tęskni. Było to celowe wprowadzanie w błąd policji, która aresztowała Antoine dopiero po dwuletnim śledztwie.

Cheyenne została uznana za winną śmierci swojej przyjaciółki i skazana na 7 lat pozbawienia wolności. Przyznała się do winy. Wcześniej przyznała się do tego jednej z koleżanek, która jednak długo trzymała wiadomość w tajemnicy.

W sądzie Antoine tłumaczyła, że “nigdy sobie nie wybaczy” tego, co się stało.

Więcej – TUTAJ.