W Toronto najdroższe mieszkania do wynajęcia

Kanada Series Top News sty 18, 2018 at 12:30 pm

zz torontoToronto wyprzedziło Vancouver jako najdroższe miasto w Kanadzie pod względem wynajmu mieszkań.

Apartament jednosypialniowy w Toronto kosztuje teraz średnio $2020, co oznacza skok o 15,4% w skali roku i nieco wyższy wskaźnik niż średni czynsz w Vancouver. który wynosi tam nieco ponad $2000 – według badań portalu mieszkaniowego Padmapper.

Dane obejmują zarówno ceny wynajmu mieszkań w blokach apartamentowych, jak i w kondominiach.

- Ten ogromny skok cen wynika w dużej mierze z faktu, że popyt znacznie przekracza w Toronto aktualną podaż - powiedziała Crystal Che, rzeczniczka Padmapper. – Dopóki nie pojawią się nowe mieszkania, w niedalekiej przyszłości sytuacja się nie zmieni.

zz mieszkania1

Może to być małe zaskoczenie dla wielu Torontończyków, którzy od lat zmagają się z brakiem mieszkań. Canada Mortgage and Housing Corp. (CMHC) poinformował w listopadzie, że wskaźnik pustostanów w Toronto spadł w ubiegłym roku do poziomu 1,1%, najniższego od 16 lat.

Podobną dynamikę widać na rynku kondominiów. Firma badawcza Urbanation ogłosiła na początku stycznia, że ceny kondominiów w Toronto podskoczyły w ciągu ostatniego roku o 9,1% . Liczba dzierżawionych lokali spadła o 11%, ale liczba nowych ofert na rynku nieruchomości spadła o 16%, co prognozuje jeszcze bardziej rygorystyczne warunki rynkowe.

zz mieszkania2

CMHC doniósł  ostatnio, że wśród dużych miast w Kanadzie – w Montrealu odnotowano niewielki wzrost pustostanów – o 0.9%. Tam jednak zanotowano najszybciej rosnące stawki czynszu, co może mieć związek z bardzo silną gospodarką Quebec w ciągu ostatniego roku.

Screen Shot 2018-01-17 at 11.33.07