Wciąż mamy szanse na Amazona

Kanada Top News sty 18, 2018 at 4:00 pm

zz amazonJuż tylko 20 miast – w tym Toronto – zostało w walce o Amazona. Największy internetowy detalista na świecie ogłosił listę miast, które nadal liczą się w walce o drugą siedzibę koncernu-giganta.

Amazon ogłosił w zeszłym roku, że planuje wybudować drugą siedzibę. Giganta zaprosiło do siebie w sumie aż 238 miast z USA, Kanady i Meksyku. Koncern wybrał 20 lokalizacji i zamierza prowadzić z jej przedstawicielami indywidualne rozmowy.

Na liście finalistów są: Atlanta, Austin, Boston, Chicago, Columbus, Denver, Indianapolis, Los Angeles, Miami, Montgomery County, Nashville, Newark, Nowy Jork, Northern Virginia, Philadelphia, Pittsburgh, Raleigh, Toronto i Waszyngton.

Z rywalizacji odpadło m.in. Charlotte – miasto w Karolinie Północnej, którego kandydaturę wspierał mocno słynny koszykarz NBA Michael Jordan.  Odpadło też kilka miast kanadyjskich zarówno tych największych, jak i małych miasteczek z Ontario.

Amazon obiecuje sporo. Zapowiada, że w najbliższych latach stworzy 50 tys. wysoko opłacanych etatów i zainwestuje 5 mld USD.

Pierwsza siedziba internetowego potentata mieści się w Seattle.