Znaleziono martwe ciało poszukiwanej kobiety

Lokalnie Top News sty 18, 2018 at 10:00 am
Holly Hamilton

Holly Hamilton

Policjanci z Hamilton znaleźli zwłoki zaginionej Holly Hamilton, która widziana była ostatni raz w niedzielę.

Ciało kobiety odkryto w jej samochodzie w środę, krótko po tym, jak policja znalazła pojazd w znajdującym się na wchodzie miasta krytym parkingu.

W związku ze śmiercią Hamilton aresztowano mężczyznę. Nie podano jednak żadnych szczegółów śledztwa, które „wciąż trwa”.

- Nasze myśli i modlitwy są z jej rodziną, przyjaciółmi i wszystkimi, których śmierć Holly Hamilton dotknęła – powiedział const. Jerome Stewart – Policja z Hamilton chciałaby podziękować społeczeństwu za pomoc w poszukiwaniu zaginionej i dostarczonym informacjom na jej temat i wskazówkom. Dochodzenie jest w toku. Więcej informacji możemy oczekiwać w kolejnych dniach.

29-letnia Hamilton była ostatni raz widziana w pobliżu mieszkania jej byłego chłopaka. Historia ich związku jest burzliwa i zdarzała się przemoc. Oboje mają córkę, która obecnie przebywa pod opieką dziadków. Chłopak dziewczyny pracował w miejskim serwisie sprzątającym, ale nie pojawił się w pracy w poniedziałek.

Na konferencji prasowej we wtorek sierżant Dave Oleniuk powiedział, że detektywi z wydziału zabójstw próbowali znaleźć byłego partnera Hamilton. Zaznaczył, że nie jest on o nic podejrzany. W środę z kolei const. Stewart stwierdził, że nie może powiedzieć, czy aresztowany mężczyzna to były chłopak Hamilton. Aresztowany ma stawić się w sądzie w czwartek, gdzie zostaną mu postawione zarzuty.

- Dopiero wtedy przekażemy dodatkowe informacje dotyczące osoby, która została aresztowana – powiedział const. Stewart.

aahollyPrzyjaciele i rodzina kobiety stworzyli prowizoryczny pomnik kobiety w miejscu, gdzie widziano ją ostatni raz. Wokół słupka telefonicznego położono misia, zdjęcia i ustawiono płonące świece. Kelli Ruetch, która mieszka w budynku od czterech lat powiedziała, że będzie sprawdzała, czy świece płoną na cześć zmarłej do niedzieli.

- To jest nasz sposób na okazanie naszej pamięci – powiedziała

Hamilton opiekowała się dziećmi Marii Balagtas, która przyjechała w to miejsce oddać hołd zmarłej.

- To, co się stało jest przytłaczające – mówi. Jej córka Ashley dodaje, że Hamilton nie zasłużyła na to, co się stało.

- Mogę powiedzieć z głębi serca, że była bardzo ciepłą i serdeczną osobą. Nie mam słów, by wyrazić to co czuję – mówi Ashley.

aaholly4Podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali w poszukiwaniach zaginionej, a później wyrazili żal z powodu jej śmierci wyraziła rodzina zmarłej.

- Dziękujemy za modlitwy i ciągłe starania w poszukiwaniach – powiedziała siostrzenica Hamilton, Julia – Moja ciocia była niesamowitą matką, przyjacielem, siostrą i córką. Modlimy się za jej duszę i by Bóg nas wzmocnił.

Swój komentarz na temat śmierci Hamilton zamieściła na Twitterze Lenore Lukasik-Foss, dyrektor Sexual Assault Centre w Hamilton.

„Jestem głęboko zasmucona i zła” – napisała – „Kobieta nie żyje, dziecko nie ma matki i wygląda na to, że jest to skutek przemocy w rodzinie. To się musi skończyć. Musimy działać”.