Radio FM wraca do Samsungów

Kanada Top News sty 19, 2018 at 4:00 pm

zz samsungJuż wkrótce smartfony Samsunga sprzedawane w Kanadzie będą odbierać stacje radiowe FM, a jest to wynik współpracy Samsunga z NextRadio. 

To rozwiązanie nie tylko nawiązujące do przeszłości – obecnie prawdopodobnie zainteresowanie odbiornikami FM spada, a rośnie tylko serwisami streamingowymi – ale związane także z bezpieczeństwem, bo umożliwi informowanie użytkowników w sytuacjach zagrożenia, np. klęski żywiołowej, bez względu na stan sieci komórkowej.

Co istotne, operacja nie wymaga w zasadzie wielkiego zaangażowania, ponieważ od strony sprzętowej wszystko jest od dawna gotowe.

Znakomita większość dzisiejszych (i najpewniej także przyszłych) smartfonów z Androidem posiada wbudowany odbiornik FM, a jedynie nie zawsze musi być on aktywny. Samsung w swoich przyszłych modelach smartfonów zadba natomiast o to, by odbiorniki były odblokowane i dostępne dla użytkowników.

Podjęcie takiego kroku może być dobre dla Samsunga wizerunkowo. O podobne posunięcie prosiła już bowiem wcześniej CRTC firmę Apple, jednak w tym przypadku okazało się, że albo urządzenia w rzeczywistości nie mają wbudowanych w siebie odpowiednich odbiorników (iPhone 7 oraz iPhone 8) lub posiadają inne rozwiązania związane z bezpieczeństwem użytkownika (wcześniejsze modele) i Apple nie jest zainteresowane ich rozszerzaniem przez wykorzystanie radia.

Samsung wychodzi więc tej sytuacji naprzeciw, dołączając do grupy innych producentów, którzy podobne kroki już podjęli, a należą do nich między innymi LG, Motorola oraz Alcatel.

Obecność odblokowanego odbiornika FM najprawdopodobniej nie wpłynie w żaden sposób na decyzję podczas zakupów.

Jeśli szansa na otrzymanie komunikatu bezpieczeństwa niezależnie od stanu sieci komórkowej jest dla nas ważna to warto wiedzieć, że pozwoli na to Samsung, a nie Apple.

Lista urządzeń supportowanych przez NextRadio – TUTAJ.