Wybudował chatę w buszu bez pomocy prądu

Kanada Series Top News sty 24, 2018 at 4:00 pm

zz shawnMieszkaniec Ontario, Shawn James, postanowił rzucić wszystko i samodzielnie zbudować sobie domek na pustkowiu w lesie. Zajęło mu to kilka miesięcy ale w końcu się udało. Co jest dosyć niespotykane – nie skorzystał z żadnych elektronarzędzi…

Jego marzeniem było postawienie drewnianej chatki z pni jodły i cedru w środku lasu w pobliżu Algonquin Park w Ontario. Wszystko od początku do końca wykonał własnoręcznie i przy użyciu wyłącznie podstawowych narzędzi.

Zaczął w kwietniu ub. roku od przygotowania pali i desek. Następnie, po stworzeniu fundamentu ze żwiru i piasku przez miesiąc montował swój domek z przygotowanych wcześniej elementów. Dach sporządził i impregnował metodami rzadko spotykanymi we współczesnym budownictwie.

zz shawn5

Na poniższym instruktażowym nagraniu Shaw James pokazuje krok po kroku jak wznosiła się w górę jego “leśniczówka” o wewnętrznych wymiarach 10 na 20 stóp:

Jak zbudować taki domek? Podpowiedzi i cennych rad należy szukać na jego filmikach i stronie internetowej - TUTAJ.  Tam również inne jego projekty.

Screen Shot 2018-01-24 at 13.32.55 Screen Shot 2018-01-24 at 13.31.35 zz shawn2