Sobeys zakupiło technologię e-grocery

Kanada Top News sty 25, 2018 at 4:00 pm

zz sobeys2Wielka sieć handlowa w Kanadzie – Sobeys, zaopatrzona zostanie w nowoczesne rozwiązania logistyczne przez firmę technologiczną Ocado Group, a zarazem największy brytyjski supermarket spożywczy online.

Sobeys zarządza w Kanadzie siecią 1500 supermarketów, m.in. mniejszymi sieciami Safeway, IGA i Thrifty. Jej roczne obroty wynoszą 23.8 mld dol.

Brytyjczycy potwierdzili informacje o podpisaniu umowy partnerskiej z Sobeys  na korzystanie z platformy Ocado Smart. To ich drugi międzynarodowy partner po Casino Groupe – donosi irlandzki “The Independent”.

Firma Ocado poinformowała, że umowa współpracy dotyczy budowy całego systemu sprzedaży żywności online na potrzeby sieci sklepów zarządzanych przez firmę Sobeys, drugim co do wielkości po Loblaw detaliście spożywczym w Kanadzie. Firmy zamierzają w ciągu 2 lat wybudować pierwszy magazyn i centrum logistyczne, bazujące na systemie Ocado Smart Platform, zlokalizowane w rejonie GTA. W przyszłości planowane są kolejne takie inwestycje w innych miastach Kanady.

Luke Jensen, prezes firmy technologicznej Ocado Solutions przyznał, że w Ameryce Północnej coraz więcej zakupów dokonywanych jest online, ponieważ konsumenci coraz chętniej zamawiają artykuły spożywcze w zaciszu swoich domostw. Dla detalistów to doskonała okazja, aby wyjść naprzeciw tym rosnącym potrzebom klientów.

– Już wkrótce firma Sobeys wdroży technologię Ocado Smart Platform, aby podbijać rynek dzięki zastosowaniu najlepszej istniejącej technologii dla e-grocery – cieszył się Jensen. – Zapraszamy do współpracy kolejne wielkie sieci spożywcze.

Centrum logistyczne Ocado CFC

Centrum logistyczne Ocado CFC

Michael Medline, dyrektor generalny Sobeys, powiedział w oświadczeniu, że umowa z Ocado umożliwi konsumentom “największy wybór, najświeższe produkty i najbardziej niezawodną dostawę dostępną w dowolnym miejscu na świecie”.

Po ogłoszeniu informacji o nawiązaniu współpracy z Sobeys, akcje Ocado zyskały w ciągu jednego dnia 28% wartości.

Więcej - TUTAJ.