Stara fabryka odchodzi do lamusa

Lokalnie Top News sty 25, 2018 at 10:00 am
Fabryka działała w Etobicoke od 1931 roku

Fabryka działała w Etobicoke od 1931 roku

Firma Campbell Soup Company zamknie swoją fabrykę w Etobicoke. Pracę straci 380 osób.

Fabryka, która znajduje się na Birmingham Street otwarta została w 1931 roku, tak więc ma wieloletnią tradycję, co jest rzadkością w branży.

W komunikacie prasowym wydanym w środę, kierownictwo firmy poinformowało, że decyzję o zamknięciu zakładu podjęło po przeglądzie swoich operacji produkcyjnych. Zdecydowano, że firma będzie wygaszać produkcję etapami przez najbliższe 18 miesięcy.

- Po dokładnym przeglądzie zdecydowaliśmy, że jest to najlepszy sposób działania dla naszej firmy. Funkcjonujemy w coraz trudniejszym środowisku biznesowym, ponieważ konsumenckie i detaliczne krajobrazy w naszej branży wciąż się zmieniają – powiedział Mark Alexander, prezes firmy Campbell Soup Company, Simple Meals and Beverages for the Americas. Decyzja ta w żaden sposób nie odzwierciedla talentu ani poświęcenia naszego zespołu w naszym zakładzie w Toronto, a my jesteśmy gotowi pomóc im w tej trudnej transformacji.

aacampbell2Pracownicy, którzy zostaną zwolnieni otrzymają “pakiety odpraw, które uznają ich zaangażowanie i służbę” oraz dostęp do “poradnictwa zawodowego”.

Burmistrz Toronto, John Tory, odebrał wieść o zamknięciu zakładu w sposób niezwykle emocjonalny.

- Ta wiadomość jest rozdzierająca – powiedział.

Wiadomość o zamknięciu może jednak wciąż zaskakiwać wielu długoletnich pracowników.

- Wiem, że dzisiejsze wiadomości łamią serce setkom pracowników – powiedział burmistrz – W imieniu mieszkańców Toronto chcę wyrazić współczucie i wsparcie wszystkim tym, którzy zostaną osobiście dotknięci zwolnieniami. Utrata jakichkolwiek miejsc pracy w naszym mieście jest tragiczna. Ciężko pracujemy, aby przyciągnąć firmy i nowe miejsca pracy w Toronto.

Tory dodał, że w środę skontaktował się z prezydentem Campbell Canada, Aną Dominguez, aby „zaoferować wszelką pomoc” pracownikom dotkniętym skutkami zamknięcia ich zakładu pracy.