Gabriela Dabrowski wygrała finał miksta

Polacy w Kanadzie Series Top News sty 26, 2018 at 12:30 pm
Gabriela w Melbourne

Gabriela w Melbourne

26-letnia Gabriela Dabrowski z Ottawy, kanadyjska tenisistka polskiego pochodzenia wygrała finał miksta w turnieju Australian Open w parze z Chorwatem Mate Pavićem. 

W półfinale kanadyjsko-chorwacki duet pokonał na korcie w Melbourne Rosjankę Ekaterinę Makarovą i Brazylijczyka Bruno Soaresa w dwóch szybkich setach (6-1, 6-4) w meczu trwającym zaledwie 56 minut.

Dabrowski w ubiegłym roku stała się pierwszą Kanadyjką, jaka wygrała finał turnieju wielkoszlemowego, kiedy w parze z Rohanem Bopanną z Indii zwyciężyła w finale gry mieszanej w turnieju French Open. W niedzielę  w finale Australian Open zwyciężyła z byłym partnerem, któremu towarzyszyła na korcie Węgierka Timea Babos.

W marcu 2017 Gabriela Dabrowski w parze z Chinką Yifan Xu wygrała prestiżowe Miami Open. Rok 2018 rozpoczęła od triumfu w preludium do wielkiego szlema (Sydney International), w finale pokonując wyraźnie najlepszą parę świata Latisha Chan/Andrea Sestini Hlaváčková. Jest też finalistką Australian Open 2010 w grze podwójnej dziewcząt i reprezentantką kraju w Pucharze Federacji.

Gabriela Dabrowski z Mate Pavićem w Melbourne

Gabriela Dabrowski z Mate Pavićem w Melbourne