To już pewne – miliarderzy zostali zamordowani

Lokalnie Series Top News sty 27, 2018 at 6:00 am

 

W czasie kiedy dokonano zabójstwa ochroniarze byli poza domem Shermanów.

W czasie kiedy dokonano zabójstwa ochroniarze byli poza domem Shermanów.

Policja potwierdza konkluzje prywatnych detektywów – małżeństwo miliarderów Barry’ego i Honey Shermanów zostało zamordowane.

Od tej pory śledztwo będzie prowadzone w sprawie „podwójnego zabójstwa”, a nie – jak wcześniej komunikowała policja – „podejrzanej śmierci”.

Policjanci doszli do takiego wniosku dokładnie sześć tygodni po tym, jak znaleziono ciała ofiar w ich domu w North York na Old Colony Road.

Zwłoki Shermanów znaleziono z pasami na szyi przymocowane do balustrady znajdującej się na basenie znajdującym się w piwnicy ich domu. Ciała były w pełni ubrane, ułożone w pozycji półsiedzącej. Sekcja zwłok wykazała, że obydwoje zmarli na skutek uduszenia.

Sierżant Susan Gomes, detektyw z wydziału zabójstw torontońskiej policji, powiedziała dziennikarzom na konferencji prasowej, że para widziana była po raz ostatni w godzinach wieczornych w środę, 13 grudnia 2017 roku. Po tym czasie żadne z nich nie nawiązało kontaktu ani z rodziną, ani z przyjaciółmi, ani ze współpracownikami. Martwe ciała miliarderów znalazł ich agent nieruchomości w piątek, 15 grudnia około 11:40 rano.

Jak powiedziała sierżant Gome, od tamtej pory śledczy poświęcili „tysiące godzin” na dochodzenie, a detektywi wydali nakaz przeszukania komputerów w firmie farmaceutycznej Apotex, której zabici byli właścicielami, a Barry pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego. Zabezpieczono cztery terabajty nagrań z monitoringu, zostały również przechwycone zdjęcia z kamer monitoringu lokalnych firm i sąsiadujących z posiadłością Shermanów domów, z których każde zawierałó okołó 500 godzin nagrań wideo.

Do tej pory przesłuchano 127 świadków, ale liczba osób, z którymi detektywi nadal muszą rozmawiać rośnie.

- Wierzymy, że dzięki sześciotygodniowemu okresowi naszej pracy mamy wystarczające dowody, aby stwierdzić, że było to podwójne zabójstwo i zarówno Barry jak i Honey Sherman byli celem zabójcy – powiedziała detektyw Gomes.

Nie chciała nic mówić możliwych podejrzanych lub motywach zabójcy, ale poinformowała, że policja zrobiła „zdjęcia ludzi z sąsiedztwa”.

- Będziemy nadal skupiać się wyłącznie na dowodach i zbierać wszelkie niezbędne ślady – dodała – Prosimy każdego, kto może, aby opowiedział wszystko, co może być cenne dla prowadzonego śledztwa.

Na wieść o wnioskach z prowadzonego do tej pory śledztwa specjalne pisemne oświadczenie wydała rodzina zamordowanych.

„Oświadczenie torontońskiej policji, że tragiczna śmierć ich rodziców nastąpiła w wyniku podwójnego zabójstwa było oczekiwane przez rodzinę Shermanów – czytamy w oświadczeniu – Wniosek ten został wyrażony przez rodzinę od samego początku i jest zgodny z ustaleniami niezależnej autopsji i badań.

Rodzina będzie nadal wspierała Toronto Police Service w ich wysiłkach zmierzających do sprawiedliwości dla rodziców i znalezienia i ukarania osób odpowiedzialnych za te niewypowiedziane zbrodnie.